• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Światowe sukcesy koprodukcji dokumentalnych TVP2

10:59, 31.08.2017
Światowe sukcesy koprodukcji dokumentalnych TVP2!!! pusty LEAD !!!

Koniec sierpnia przyniósł kolejne sukcesy filmów dokumentalnych koprodukowanych przez TVP2 na światowych festiwalach filmowych: „Dwa światy” Macieja Adamka otrzymały Nagrodę Jury na festiwalu w Indonezji oraz Nagrodę Młodego Jury na Faito Doc Festival we Włoszech, natomiast film Piotra Stasika „21 x Nowy Jork” zwyciężył na festiwalu Make Dox, odbywającym się w Skopje.

 
Kadr z dokumentu „Dwa światy”

Podziel się:  Więcej
Film dokumentalny „Dwa światy” Macieja Adamka otrzymał Nagrodę Jury na ARKIPEL Jakarta International Documentary and Experimental Film Festival w Indonezji. W konkursie zaprezentowano 31 filmów wyselekcjonowanych z 1722 zgłoszeń z 80 krajów.

Wcześniej film Macieja Adamka otrzymał też nagrodę od Młodego Jury na zakończonej 7 sierpnia 10. edycji festiwalu Faito Doc Festival we Włoszech, zdobył też wiele nagród oraz wyróżnień m.in. na Rhode Island Film Festival, Chicago International Children’s Film Festival, Harlem Film Festiwal w Nowym Jorku, Wales International Documentary Festival czy New York Film Festivals and TV Awards.

„Dwa światy” to portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi, a ich córka Laura jest słysząca. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu. Życiu nietypowym ,a zarazem zwyczajnym jak życie każdej rodziny.

Inna koprodukcja dokumentalna TVP2 – film Piotra Stasika „21 x Nowy Jork” – otrzymała główną nagrodę na zakończonym w piątek, 25 sierpnia festiwalu Make Dox, odbywającym się w stolicy Macedonii – Skopje.

„21 x Nowy Jork” to intymny portret miasta i jego mieszkańców, których poznajemy w nowojorskim metrze i wychodzimy za nimi na powierzchnię, by dowiedzieć się więcej o ich życiu, pragnieniach, namiętnościach, nadziejach i marzeniach – czasami zaprzepaszczonych a czasem jeszcze czekających na zrealizowanie. Zbiór historii składa się na emocjonalną opowieść o samotności towarzyszącej człowiekowi żyjącemu w zachodnim społeczeństwie w XXI wieku.