• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Mecze polskiej reprezentacji wracają do TVP

17:06, 09.10.2017
Mecze polskiej reprezentacji wracają do TVP!!! pusty LEAD !!!

Od 9 października TVP ma wyłączne prawa do rozgrywek polskiej reprezentacji piłki nożnej. W 2018 pokaże mecze Mistrzostw Świata w Rosji oraz MŚ w Katarze w 2022. Spotkania reprezentacji Polski wróciły do Telewizji Polskiej!

 
Jacek Kurski i Marek Szkolnikowski, fot. I. Sobieszczuk/TVP

Podziel się:  Więcej
- To był mój podstawowy cel, żeby piłka wróciła do TVP. Warto mieć marzenia. Marzyłem o tym, żeby w TVP były wszystkie mecze reprezentacji polskiej – powiedział na dzisiejszym briefingu Jacek Kurski, Prezes Zarządu TVP. Podkreślił, że przyszłością telewizji są transmitowane wydarzenia sportowe.

- Mieliśmy nosa, że trzeba walczyć o piłkę. TVP powinna być z narodem, kiedy mamy poczucie wspólnoty i dzielimy wspólnie radość – dodał Prezes Kurski.

Wielki powrót reprezentacji na antenę TVP już 10 listopada. Widzowie obejrzą mecz towarzyski Polska – Urugwaj, a trzy dni później spotkanie ze stadionu w Gdańsku Polska - Meksyk. W latach 2018-2022 TVP będzie transmitować m.in. 24 spotkania biało-czerwonych w eliminacjach ME 2020 i MŚ 2022. Ponadto wszystkie mecze reprezentacji Polski w 2018 i 2022 roku oraz Euro 2020. TVP pokaże także decydujące spotkania turniejów finałowych Ligi Narodów i Mistrzostwa Starego Kontynentu, które po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną w trzynastu miastach Europy.

- Chcemy, żeby mecze mundialu były bezpłatnie dostępne dla wszystkich – widzów telewizji tradycyjnej, użytkowników tabletów i komórek oraz internautów poszukujących treści w sieci. Mistrzostwa Świata w Rosji to będzie zupełnie nowa jakość, jeśli chodzi o formę przekazu. Chcemy zrobić skok technologiczny w oprawie graficznej meczów. Pracujemy już nad technologiami augmented reality i grafiką 3D. Chcemy również zatrudnić najlepszych ekspertów, gwiazdy światowego formatu, byłych reprezentantów Polski, młodych polskich trenerów oraz doświadczonych ekspertów telewizyjnych – zapowiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

TVP ma również prawa internetowe i mobilne, więc transmisje ze wszystkich wymienionych spotkań będzie można zobaczyć na żywo na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport.