• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Małgorzata Kożuchowska laureatką Złotego Szczeniaka na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu

13:01, 19.10.2017
Małgorzata Kożuchowska laureatką Złotego Szczeniaka na Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu!!! pusty LEAD !!!

Małgorzata Kożuchowska została laureatką nagrody Złotego Szczeniaka podczas trwającego w dniach 14-19 października 6. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu. Aktorkę uhonorowano za najlepszą rolę serialową – kreację Natalii Boskiej w serialu TVP2 „Rodzinka.pl".

 
Małgorzata Kożuchowska. Foto: Maciej Kozber

Podziel się:  Więcej
Złoty Szczeniak za najlepszą rolę serialową, przyznawany przez kapitułę i organizatorów Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, został wręczony po raz trzeci w 6-letniej historii festiwalu. Poprzednio uhonorowani nim zostali Bronisław Cieślak (porucznik Borewicz „07 zgłoś się") oraz Artur Żmijewski (za tytułową rolę w serialu „Ojciec Mateusz").

Platynowe Szczeniaki za wybitne osiągnięcia w aktorstwie filmowym otrzymali w tym roku Anna Dymna i Olgierd Łukaszewicz.

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa to sześciodniowe święto kina, które odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego od 2013 r. we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. Jest hołdem przyjaciół dla Tadeusza Szymkowa, który przez lata związany był z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Aktor zmarł w styczniu 2009 roku, w wieku 50 lat.

Nazwa nagrody, którą uhonorowano Małgorzatę Kożuchowską – SZCZENIAK pochodzi od potocznej nazwy najmniejszego reflektora, którego używa się na planie filmowym do doświetlenia twarzy aktora, głównie oczu.