• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Igrzyska olimpijskie startują w Telewizji Polskiej

09:52, 08.02.2018
Igrzyska olimpijskie startują w Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

8 lutego w Jedynce początek olimpijskich wyzwań przed polską reprezentacją. Jako pierwsi na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich PjongCzang 2018 w kwalifikacjach wystąpią skoczkowie narciarscy. Transmisja z treningu i kwalifikacji w TVP1 od godz. 11:20. W piątek, 9 lutego, od godz. 11:10 Jedynka zaprosi na pełną emocji ceremonię otwarcia 23. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

 
Logotyp

Załączniki


Podziel się:  Więcej
Prawie wszyscy reprezentanci Polski dotarli już do Korei Południowej. Na miejscu jest także ekipa TVP. Czwartkowe kwalifikacje skoczków do sobotniego konkursu indywidualnego skomentują z PjongCzang: Przemysław Babiarz i Sebastian Szczęsny. Studio pod skocznią poprowadzi Maciej Kurzajewski, a wśród jego gości znajdzie się między innymi Adam Małysz. W Warszawie gospodarzem studia będzie Maciej Jabłoński, a towarzyszyć mu będą: stały ekspert TVP przy skokach narciarskich Rafał Kot i dwukrotny medalista olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki.

Dzień później ceremonię otwarcia skomentują z PjongCzang: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński. Studio w Warszawie poprowadzi Rafał Patyra, a wśród jego gości znajdą się: chorąży polskiej ekipy z igrzysk w Turynie z 2006 roku, snowboardzistka Paulina Ligocka i srebrny medalista olimpijski w kolarstwie Zenon Jaskuła.

Od poniedziałku do piątku posumowanie olimpijskiego dnia będzie można znaleźć w Jedynce w specjalnym wydaniu Sportu po „Wiadomościach” pod tytułem „Olimpijski dzień”. Będzie trwał około 20 minut. Od piątku do niedzieli program ten będzie nadawany przed „Wiadomościami”.

Telewizja Polska pokaże igrzyska tylko w antenach otwartych, by wszyscy mieszkańcy Polski mieli dostęp do tak wielkiej imprezy sportowej; TVP1 i TVP2 poświęcą igrzyskom ponad 250 godzin (transmisje, studia, podsumowania) – to ponad 70 godzin więcej niż w 2014 roku w Soczi. Igrzyska będzie można oglądać także na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.