• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koprodukcja TVP nagrodzona na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym

16:01, 04.06.2018
Koprodukcja TVP nagrodzona na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym!!! pusty LEAD !!!

Film dokumentalny „Over the Limit” w reżyserii Marty Prus otrzymał aż pięć nagród 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal zakończył się w sobotę 2 czerwca.

 
Kadr z dokumentu

Podziel się:  Więcej
„Over the Limit” to historia rosyjskiej gimnastyczki Margarity Mamun, jednej z najbardziej utalentowanych gimnastyczek artystycznych w Rosji, która w drodze po olimpijskie laury w Rio de Janeiro musi zmierzyć się nie tylko z rywalkami, ale także z własnymi ograniczeniami. Film to także niecodzienna okazja, by przyjrzeć się gimnastyce artystycznej od kuchni w kraju będącym kolebką talentów w tej dziedzinie. Reżyserce udało się wniknąć do zamkniętego świata i sportretować niełatwe relacje pomiędzy gimnastyczkami oraz ich trenerkami.

Nagroda dla filmu „Over the Limit” w Międzynarodowym Konkursie Filmów Dokumentalnych

1. SREBRNY RÓG dla reżysera najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego – Marta Prus za film „Over the Limit”. Za zdecydowany i spójny pełnometrażowy debiut, który ukazuje złożone i napięte relacje pomiędzy trzema bohaterkami, balansującymi na granicy własnej wytrzymałości. Zrealizowany z wyjątkową wrażliwością film opowiada o trudnych, osobistych wyborach i niezwykle wysokiej cenie za sukces.
Nagroda dla filmu „Over the Limit” w Konkursie Polskim

2. SREBRNY LAJKONIK dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego – Marta Prus za film „Over the limit”. Za głęboko i sugestywnie wprowadzający widza w świat dramatycznych wyborów sportsmenki i artystki.

3. Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych – Anna Kępińska i Maciej Kubicki (Telemark) za film „Over the Limit”.

4. Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych za najlepsze zdjęcia ufundowana przez Coloroffon Film – Adam Suzin za film „Over the Limit”.

5. Nagroda Publiczności dla filmu „Over the Limit”.