• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Drugi dzień 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Scenę brawurowo zdobywają: Tulia i… poezja

01:16, 10.06.2018
Drugi dzień 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Scenę brawurowo zdobywają: Tulia i… poezja!!! pusty LEAD !!!

Fenomenalne artystki z zespołu Tulia swoim białym śpiewem podbiły Opole, wygrywając trzy nagrody Konkursu Premier. Koncert zawojował także widzów Telewizji Polskiej, w szczycie zdobywając 3,4 mln publiczności według MOR*. Telewizyjna Jedynka została liderem dnia z udziałami 10,2 proc..

 
Zespół Tulia, Fot. Jan Bogacz/TVP

Podziel się:  Więcej
Niezwykłych wzruszeń dostarczył wyjątkowy Koncert Piosenek Literackich i Kabaretowych Stulecia „Ja to mam szczęście” z oglądalnością w szczycie na poziomie niemal 2 mln widzów. Drugi dzień Festiwalu to także jubileusze: 55-lecie pracy scenicznej Krzysztofa Krawczyka, 20-lecie Blue Cafe i „18-ka” zespołu Leszcze, którzy wyśpiewali w Amfitetarze swoje największe przeboje. W szczycie wieczorne koncerty zyskały ponad 2,6 mln widzów według NAM.

Rewelacyjny zespół Tulia potrójnym zwycięzcą „Premier”!

„Premiery” to najstarszy i najbardziej emocjonujący koncert festiwalu. Od lat namaszczone tutaj piosenki stawały się przebojami, a ich wykonawcy - gwiazdami. Ten czas niemal w całości należał do zespołu Tulia. Cztery dziewczyny brawurowo wykonały utwór „Jeszcze Cię nie ma”, zdobywając najważniejsze nagrody: głosami widzów Nagrodę Publiczności Konkursu Premier im. Karola „Papy” Musioła, czyli tzw. Karolinkę, głosami Jury Nagrodę Konkursu Premier oraz Nagrodę ZAiKS, przyznaną zespołowi za twórcze i nowatorskie podejście do tradycji polskiej muzyki ludowej.

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przyznało w sumie 3 nagrody. Nagrodę ZAiKS za muzykę otrzymał Piotr Rubik za ścieżkę muzyczną do utworu „Pół na pół”. Nagrodę ZAiKS za najlepsze słowa do piosenki zdobył Tomasz Organek za utwór „Piąta rano” w wykonaniu Sławka Uniatowskiego.

Koncert Premier obejrzało średnio ponad 2,8 mln widzów.

Muzyczna podróż po polskiej poezji

Drugą połowę wieczoru w Opolu wypełniły liryczne i przejmujące wykonania piosenek z kanonu polskiej poezji, kabaretu i literatury, wyśpiewane przez wspaniałych wykonawców i osobowości – nie tylko ze świata muzyki. Przepiękne interpretacje piosenek literackich i kabaretowych w wykonaniu m.in. Janusza Radka, Grażyny Auguścik czy Przemysława Babiarza oglądało średnio niemal 1,8 mln widzów.

*Model oglądalności rzeczywistej