• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie TVP w sprawie wydania programu „Studio Polska”

11:46, 12.06.2018
Oświadczenie TVP w sprawie wydania programu „Studio Polska”!!! pusty LEAD !!!

W związku z krytycznymi, a często nieprawdziwymi opisami tego, jak wyglądał program „Studio Polska” 9 czerwca 2018 TVP S.A. oświadcza:


Podziel się:  Więcej
„Studio Polska” jest programem z udziałem publiczności, a zarazem jedynym w Polsce programem, gdzie każdy może zaprezentować swoje poglądy. Bez cenzury i bez żadnych ideowych ograniczeń. Taka formuła programu powoduje, że zdarzają się w nim wypowiedzi kontrowersyjne, bardzo krytyczne, niekiedy skrajne.

Zadaniem prowadzących „Studio Polska” jest przede wszystkim dbanie o pluralizm wypowiedzi, a nie ocenianie uczestników programu. W tym konkretnym przypadku prowadzący dbali o to, by wszystkie strony sporu dotyczącego Parady Równości mieli możliwość zabrania głosu, reagowali na opinie skrajne i kilka razy apelowali o kulturę słowa. Natychmiast po wypowiedzi, w której pojawiło się słowo „zboczeńcy” przekazali głos gościowi, który krytycznie skomentował takie sformułowanie.

Przypisywanie złych intencji prowadzącym program, a tym bardziej TVP S.A. jako nadawcy, jest w tym kontekście nieuprawnione i bezpodstawne.