• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Światowa premiera „Córki trenera” w dniu otwarcia tegorocznych Nowych Horyzontów!

12:08, 04.07.2018
Światowa premiera „Córki trenera” w dniu otwarcia tegorocznych Nowych Horyzontów!!!! pusty LEAD !!!

26 lipca podczas gali otwarcia 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się światowa premiera filmu „Córka trenera” w reżyserii Łukasza Grzegorzka z Jackiem Braciakiem.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
Autor stylowego i bezpretensjonalnego „Kampera” z 2016 roku, zaprasza widzów do swojego rozpoznawalnego świata, pełnego szczerości i humoru zrównoważonego sporą porcją empatii. Łukasz Grzegorzek o swoim drugim filmie mówi tak: - W "Córce trenera" najbardziej interesująca jest dla mnie cierpka miłość pomiędzy łagodną i optymistyczną córką, a rebeliancko nastawionym do świata tatą. Mój bohater jest buntownikiem szczególnym: naiwnym, anachronicznym dziwakiem. I za to go kocham najmocniej.

„Córka trenera” to uniwersalna opowieść o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. Ojciec nastolatki marzy, by jego córka została mistrzynią Polski w tenisie, a ona robi wszystko, by od tenisa uciec. Siłą filmu są naturalność i sugestywne postaci, wyśmienicie zagrane przez Jacka Braciak i Karolinę Bruchnicką.

Festiwal Nowe Horyzonty od lat wyznacza kierunki i przewiduje trendy w sztuce filmowej. Stawiając na najlepsze światowe produkcje, wciąż poszukuje ciekawych i wyrazistych osobowości. Na tym festiwalu wychowały się już pokolenia kinomanów. - Nowe Horyzonty są miejscem absolutnie wyjątkowym zarówno dla mnie, jak i dla wielu osób z naszej ekipy. Przez lata jeździliśmy tu, by oglądać po kilka filmów dziennie, a potem rozmawiać o nich do późna w nocy. Tu kształtował się nasz gust filmowy. Bardzo się cieszę, że w tym roku to nasza "Córka trenera" będzie otwierać ten festiwal. Nie mogę się doczekać rozmów po projekcji! - mówi Natalia Grzegorzek, producentka.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel. Pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi.

„Córka trenera” trafi do polskich kin 1 marca 2019 r. W rolach głównych wystąpili: Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Bartłomiej Kowalski, Piotr Żurawski i inni. Reżyseria: Łukasz Grzegorzek. Scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek. Zdjęcia: Weronika Bilska. Scenografia: Natalia Giza. Kostiumy: Wiola Uliasz; Dźwięk: Błażej Kafarski; Montaż: Maria Zuba. Charakteryzacja: Anna Buttny.

Producentką filmu jest Natalia Grzegorzek z Koskino. Koproducenci: TVP S.A, Jacek Braciak, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Łukasz Grzegorzek.

Współfinansowanie - PISF, Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie ze środków budżetu Gminy Miejskiej Kraków i budżetu Województwa Małopolskiego. Dystrybutorem filmu jest Akson Dystrybucja.