• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera reportażu „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” w TVP2

09:53, 03.08.2018
Premiera reportażu „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” w TVP2!!! pusty LEAD !!!

7 sierpnia o godz. 7.00 TVP2 zaprasza na premierę reportażu o działalności prawosławnych kapłanów w Wojsku Polskim pt. „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego”.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Reportaż w reż. Krzysztofa Tadeja przedstawia najciekawsze i najtrudniejsze sytuacje, które spotykają prawosławnych duchownych m. in. w czasie misji wojskowych w Afganistanie. Jest to również opowieść o historii powstania Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego i najważniejszych jego postaciach. W reportażu przedstawiono informacje o naczelnym kapelanie, protoprezbiterze, Szymonie Fedorońko, który w 1940 roku zginął w Katyniu i arcybiskupie Mironie Chodakowskim – prawosławnym ordynariuszu wojskowym, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem w 2010 roku.

W materiale widzowie zobaczą również fragmenty niezwykle ważnej, historycznej uroczystości inauguracji nowej siedziby Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego w Warszawie z udziałem wielu przedstawicieli służb mundurowych i delegacji zagranicznych.

W reportażu wypowiadają się: abp Sawa (Prawosławny Metropolita Warszawski i całej Polski), abp Jerzy Pańkowski (Prawosławny Ordynariusz Wojskowy), ks. płk Aleksy Andrejuk (zastępca Prawosławnego Ordynariusza Wojskowego), ks. płk rez. Michał Dudicz (kanclerz Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego), ks. kmdr Daniel Popowicz (Prawosławny Dziekan Marynarki Wojennej), ks. mjr Łukasz Godun – proboszcz prawosławnej parafii wojskowej św. Jerzego Zwycięzcy w Warszawie. O współpracy z Prawosławnym Ordynariatem Wojska Polskiego opowiadają bp gen bryg. Józef Guzdek (Biskup Polowy Wojska Polskiego) i bp płk Mirosław Wola (Ewangelicki Biskup Wojskowy).

Premiera „Prawosławny Ordynariat Wojska Polskiego” 7 sierpnia 2018 r. godz. 7.00 w TVP2