• -AA+A

Zwycięstwo Polaków. Wielka wygrana TVP!

14:34, 20.09.2019
Zwycięstwo Polaków. Wielka wygrana TVP!!!! pusty LEAD !!!

Prawie 4 mln kibiców wg MOR obejrzało wczoraj, w momencie najwyższej oglądalności, zwycięski mecz Polaków z reprezentacją Ukrainy na antenie TVP1. Jedynka we wrześniu jest najlepsza spośród stacji telewizyjnych.

Rozegrane wczoraj spotkanie, w którym Polacy pokonali ukraińskich siatkarzy 3:0, zobaczyło w Jedynce wg MOR średnio 3,4 mln osób.
Według danych NAM mecz zgromadził największą widownię spośród wszystkich rozegranych spotkań w trakcie trwających obecnie Mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Transmisję z Amsterdamu w TVP1 oglądało średnio 3,1 mln osób (udz. 19,6%), a w minucie najwyższej oglądalności o godz. 21:13, końcówkę 3. seta obejrzało prawie 3,8 mln kibiców.

Wczoraj z udziałami 11,7%, Jedynka była liderem dnia. Antena jako jedyna spośród tzw. wielkiej czwórki odnotowuje we wrześniu wzrost udziałów. Średnie udziały TVP1 od początku miesiąca są najwyższe na rynku telewizyjnym i wynoszą 9,83%. To o 11,2% więcej, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Wśród 5 najpopularniejszych transmisji we wrześniu wszystkie należą do Telewizji Polskiej. Trzy z nich to propozycje programowe Jedynki (mecz Polska-Austria z 9 września, program „Rolnik szuka żony” z 15 września i wczorajszy mecz siatkarzy), a pozostałe 2 tytuły w rankingu należą do Dwójki (odcinki „M jak Miłość” z 9 i 17 września). Podopieczni Vitala Heynena bez porażki przeszli przez pierwszą fazę mistrzostw Europy i już w sobotę zagrają z Hiszpanią w 1/8 finału. Transmisję ze spotkania w Apeldoorn kibice będą mogli obejrzeć w Jedynce. Mecz skomentują: Piotr Dębowski i Radosław Panas, a program w studiu poprowadzi Marcin Rams, którego gośćmi będą: Jakub Bednaruk, Witold Roman i Grzegorz Ryś. Początek programu o godz. 19:05 w TVP Sport, a transmisję meczu widzowie Jedynki będą mogli oglądać od godz. 19:50.