• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Opinia Komisji Etyki TVP S.A. z 25.11.2010 r. w sprawie wniosku p. Anny Urbańskiej i p. Jacka Urbańskiego.

13:53, 26.11.2010
Opinia Komisji Etyki TVP S.A. z 25.11.2010 r. w sprawie wniosku p. Anny Urbańskiej i p. Jacka Urbańskiego.Autorzy wniosku załączyli obszerną dokumentację, obejmującą korespondencję oraz opinie prawne w przedmiotowej sprawie. Po wnikliwej analizie dokumentów Komisja Etyki przedstawia następującą opinię:

Podziel się:  Więcej
Autorzy wniosku załączyli obszerną dokumentację, obejmującą korespondencję oraz opinie prawne w przedmiotowej sprawie. Po wnikliwej analizie dokumentów Komisja Etyki przedstawia następującą opinię:
1.Stwierdzenie naruszenia praw autorskich może zostać dokonane wyłącznie przez Sąd.
2.Fakt zbieżności tematycznej dwóch programów różnego autorstwa, produkowanych i emitowanych w różnym czasie, nie jest wystarczającym uzasadnieniem do stawiania zarzutu popełnienia plagiatu.
3.Wynikające z dokumentacji niejednoznaczne opinie prawne, wspierają poszczególne strony konfliktu, nie dając jasnej przesłanki do przyjęcia jednoznacznej opinii wnioskowanej przez autorów skargi.
4.Nie jest zadaniem Komisji Etyki TVP rozstrzyganie sporów i konfliktów pomiędzy pracodawcą czy zleceniodawcą a autorami programów nawet wówczas, gdy dostrzegamy wady ładu korporacyjnego i nietransparentne procedury decyzyjne.
5.Istotą naszej misji, wynikającej z Uchwały Zarządu TVP S.A. Nr 182/2006 z dnia 6 kwietnia 2006 r. i Regulaminu Komisji Etyki TVP stanowiącego załącznik do wymienionej uchwały, jest działanie przede wszystkim w interesie widzów i osób (bohaterów) uczestniczących w programie.
Przewodniczący Komisji Etyki TVP S.A.
Michał Nekanda-Trepka