• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie Komisji Etyki TVP S.A. w sprawie odwołania p. Marka Faściszewskiego od Orzeczenia z dnia 6.03.2008 r.

22:39, 08.06.2010
Oświadczenie Komisji Etyki TVP S.A. w sprawie odwołania p. Marka Faściszewskiego od Orzeczenia z dnia 6.03.2008 r.Po zapoznaniu się z nadesłaną dokumentacją: wyrokami sądowymi I i II Instancji oraz uzasadnieniem wyroku uniewinniającego, Komisja podtrzymuje stanowisko zawarte ww Orzeczeniu i stwierdza: „Ponieważ naruszono dobre imię Pana M. Faściszewskiego, powinno na antenie TVP Bydgoszcz paść słowo „przepraszamy”. Takie postępowanie z pewnością przysłużyłoby się kreowaniu dobrego wizerunku Telewizji Polskiej S.A.” - jak napisano w tekście orzeczenia.

p.o. Przewodniczącego Komisji Etyki TVP S.A.
Stanisław Pieniak

Komisja Etyki TVP S.A. otrzymała odwołanie p. Marka Faściszewskiego od Orzeczenia z dnia 6.03.2008 r. w sprawie skargi, jaką złożył p. Faściszewski na Jarosława Lewandowskiego i Grażynę Rakowicz za brak publicznego przeproszenia za oskarżenie go w audycjach TVP Bydgoszcz – Zbliżenia z 22.03.2007 i Rozmowa Dnia z 26.03.2007 – o współpracę z SB jako TW „Francuz”.


Podziel się:  Więcej
Po zapoznaniu się z nadesłaną dokumentacją: wyrokami sądowymi I i II Instancji oraz uzasadnieniem wyroku uniewinniającego, Komisja podtrzymuje stanowisko zawarte ww Orzeczeniu i stwierdza: „Ponieważ naruszono dobre imię Pana M. Faściszewskiego, powinno na antenie TVP Bydgoszcz paść słowo „przepraszamy”. Takie postępowanie z pewnością przysłużyłoby się kreowaniu dobrego wizerunku Telewizji Polskiej S.A.” - jak napisano w tekście orzeczenia.

p.o. Przewodniczącego Komisji Etyki TVP S.A.
Stanisław Pieniak