• -AA+A

Turniej golfowy Deutsche Bank Polish Masters w TVP Sport

10:14, 26.09.2014
Turniej golfowy Deutsche Bank Polish Masters w TVP Sport!!! pusty LEAD !!!

27 września w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl będzie można obejrzeć decydujące momenty turnieju golfowego Deutsche Bank Polish Masters. Początek transmisji o godz. 13:55.

Już po raz drugi rok z rzędu Polska została gospodarzem finału europejskiej zawodowej ligi golfa. Turniej Deutsche Bank Polish Masters z pulą nagród 170 tys. zł jest pięciodniowym świętem golfa. Ambasadorami wydarzenia zostali m.in.: były reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Iwan i były zawodnik NHL Mariusz Czerkawski.

Na starcie turnieju w randze Pro Golf Tour Championship stanęła ścisła czołówka ligi: dziewięciu zawodników z Top10 rankingu Pro Golf Tour. Tegoroczny sezon można śmiało określić mianem rywalizacji „Niemcy kontra reszta Europy”. W czołowej dziesiątce cyklu znajduje się aż dziewięciu reprezentantów naszego zachodniego sąsiada. Do Polski przyjadą m.in. liderzy klasyfikacji: Marcel Schneider, Sebastian Heisele i Sean Einhaus. Szansę na przełamanie ich dominacji i włączenie się do walki o zwycięstwo ma również reprezentant Francji David Antonelli.

Powalczyć z nimi będzie chciał Maksymilian Sabuda – najlepszy z Polaków przed rokiem (12. miejsce; wygrał Niemiec Maximilian Glauert). Oprócz niego, „dzikie karty” od organizatorów otrzymali m.in.: mistrz Polski juniorów zaledwie 12-letni Alejandro Pedryc Ganko oraz członkowie kadry narodowej: Jan Szmidt jr i Kamil Tatarczuk, którzy w lipcu wywalczyli historyczny awans do mistrzostw Europy I dywizji.

Trwającą ponad trzy godziny transmisję z turnieju skomentują: Andrzej i Jacek Personowie, a reporterem będzie Grzegorz Mędrzejewski.

Plan transmisji (TVP Sport, sport.tvp.pl)

27 września Deutsche Bank Polish Masters godz. 13:55