• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Obsypana nagrodami „Sonda o mężczyznach” już w TVP2

09:01, 26.02.2015
Obsypana nagrodami „Sonda o mężczyznach” już w TVP2!!! pusty LEAD !!!

Czego pragną kobiety, a czego oczekują od nich mężczyźni? Na te frapujące pytania próbuje odpowiedzieć Mateusz Głowacki w swoich dwóch dokumentach: „Sonda o mężczyznach” i „Sonda o kobietach”, które we wtorkowym cyklu „Świat bez fikcji” TVP2 pokaże 3 marca o godz. 22:55.

 
Kadr z dokumentu „Sonda o mężczyznach"

Podziel się:  Więcej
Wyprodukowana przy udziale TVP2 „Sonda o mężczyznach” to kolejny po „Sondzie o kobietach” film Mateusza Głowackiego, który próbuje dociec, jak to naprawdę jest w tej wojnie żeńsko-męskiej? Doceniono to już za granicą (nagroda za najlepszy film na festiwalu PROFIRE w Edynburgu, Grand Prix w Kijowie) i w kraju (III nagroda w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Dwóch Brzegach). Z kolei poprzedni film - „Sonda o kobietach” - otrzymał nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego w Luksemburgu, a także „Niebieską Zawleczkę” - Nagrodę Publiczności i „Złotą Zawleczkę” - w Konkursie Śmiesznego Kina Niezależnego na Festiwalu Filmów Komediowych w Lutomierzu.

Czym zaskarbiają sobie sympatię widzów i jurorów oba przedsięwzięcia 33-letniego dziś reżysera? W obu przypadkach – po prostu szczerymi, spontanicznymi i życiowymi wypowiedziami młodych, aktywnych i rezolutnych kobiety i mężczyzn z dużych miast, dzielących się swoimi doświadczeniami na temat współczesnych facetów i kobiet. I one, i oni opowiadają o związkach, oczekiwaniach wobec partnerów, a także o meandrach własnej psychiki trudnych do zgłębienia przez płeć przeciwną. Wszystko to z przymrużeniem oka i dystansem.


Centrum Informacji TVP