• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Spoty kampanii społecznych Organizacji Pożytku Publicznego

17:46, 04.09.2012
Spoty kampanii społecznych Organizacji Pożytku Publicznego!!! pusty LEAD !!!

W związku z wydanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, Rozporządzeniem z dnia 29 kwietnia 2011r., Organizacje Pożytku Publicznego mają możliwość ubiegania się o bezpłatne emisje spotów kampanii społecznych. Telewizja Polska i Rada Organizacji Pożytku Publicznego, powołały w tym celu Komisję ds. Kampanii Społecznych, która weryfikuje spoty i planuje ich emisję na poszczególnych Antenach.

W celu zakwalifikowania spotu do emisji należy przekazać gotowy materiał filmowy wraz z pismem przewodnim do Komisji ds. Kampanii Społecznych TVP S.A. (Biuro Programowe)

W piśmie należy opisać planowaną kampanię, zakres oraz termin kampanii. W przypadku braku spotu istnieje możliwość przesłania scenariusza/storyboardu, w celu zaopiniowania przez Komisję (Komisja udziela promesy na emisję, która wymaga kolaudacji finalnego spotu i ostatecznej zgody na emisję).

Każda z Organizacji Pożytku Publicznego, ubiegająca się o emisję spotu w bezpłatnym czasie antenowym zobligowana jest do przedłożenia aktualnych dokumentów: NIP / KRS / REGON / SPRAWOZDANIE FINANSOWE za ostatni rok działalności / OŚWIADCZENIE regulowania opłat abonamentowych RTV przez Organizację.

Gotowy spot mogą przesłać Państwo za pomocą usługi WeTransfer (bezpłatnie pliki o wielkości do 2GB). Należy wejść na stronę https://www.wetransfer.com/, wybrać pliki, które chcą Państwo przesłać, za pomocą przycisku „add files” oraz wpisać adresy mailowe – Państwa oraz odbiorcy. Można także dodać wiadomość tekstową. Następnie należy wybrać przycisk „Transfer”. Zarówno odbiorca, jak i nadawca otrzymują link, za pomocą którego mogą pobrać przesłany plik. Dokumenty mogą przesłać Państwo przesłać za mailem lub korespondencją tradycyjną.

Zgodnie z Zasadami o bezpłatnych emisjach spotów kampanii społecznych OPP, Telewizja Polska S.A. nie emituje spotów kampanii 1,5%. Czasy reklamowe na 1,5% spoty można wykupić w Biurze Reklamy uzyskując stosowny rabat dla kampanii niekomercyjnych. Wszelkie zapytania prosimy kierować do przedstawicielki Biura Reklamy, Pani Katarzyny Wojciechowskiej katarzyna.wojciechowska2@tvp.pl

Komisja ds. Kampanii Społecznych spotyka się w każdy trzeci wtorek miesiąca, w składzie:

Anna Ciesielska (Biuro Programowe),
Izabela Łukasik (Biuro Programowe),
Agnieszka Sobiepanek-Stochniałek (Biuro Programowe),
Helena Nowicka-Pesta,
Elżbieta Adamiak (TVP Polonia),
Ewa Kazula,
Anna Dudek, Beata Olczyk (TVP INFO),
Leszek Ratajczak,
Anna Kwiatkowska-Bieda
Dorota Jarnicka (Biuro Reklamy).

Przedstawiciele Rady Działalności Pożytku Publicznego:

Wojciech Dec

Damian Wojciech Dudała

Ireneusz Michał Hyra

Agata Karchut

Malina Wieczorek


Wszelkie pytania prosimy kierować do Sekretarz Komisji ds. Kampanii Społecznych – Pani Katarzyny Żbikowskiej
katarzyna.zbikowska@tvp.pl lub 22 547 54 74

Adres korespondencyjny:
Telewizja Polska S.A.
Biuro Programowe
Komisja ds. Kampanii Społecznych
Ul. Woronicza 17 bud. B.
00-999, Warszawa