Sirius jest najbardziej popularnym satelitą na Białorusi – około połowa wszystkich anten jest nakierowana właśnie na tego satelitę. Według reprezentatywnego badania, przeprowadzonego na Białorusi, 8 do 10 % gospodarstw domowych ma anteny satelitarne, a ich liczba rośnie o 20 % rocznie.
18 lipca br.- wraz ze startem na Siriusie - rusza nowa ramówka Biełsatu. Codziennie będzie nadawany 1 blok 6-godzinny (zamiast bloku 3-godzinnego raz powtarzanego). Oferta Biełsatu wzbogaci się o nowe, atrakcyjne programy i filmy. Codziennie po głównym wydaniu programu informacyjnego "Obiektyw" , który emitowany jest na żywo o godz. 21 00, widzowie będą mogli oglądać najlepsze własne produkcje Biełsatu: programy publicystyczne, filmy dokumentalne i reportaże. Nowości na antenie to także dwa programy będące efektem współpracy z Deutsche Welle: European Journal i Euromaxxx. Weekendy w Biełsacie to czas bez powtórek, za to ze zróżnicowaną ofertą dla całej rodziny - od dobrego, światowego kina (Amelia, Dzienniki motocyklowe, Mullholland Drive, Taxi), przez publicystyczne podsumowania tygodnia (Press Express, Obiektyw - wydanie specjalne), rozrywkę i kulturę (lista przebojów "Zapalniczka", kulturalna "Kuchnia", satyryczna "Żałtucha") po filmy dokumentalne i reportaże. W dalszym ciągu będzie kontynuowana współpraca z litewską telewizją publiczną (publicystyczny program „Forum), a od sierpnia na antenie pojawi się "Tydzień z Radiem Svaboda" - wspólne przedsięwzięcie Biełsatu i Radia Wolna Europa (RFE RL).
BELSAT TV to kanał satelitarny w języku białoruskim. Tworzony jest przez Białorusinów dla Białorusinów, programy powstają w Warszawie, Białymstoku, Wilnie, Mińsku i innych miastach Białorusi. Telewizja działa w odpowiedzi na zapotrzebowanie, zgłaszane przez białoruskie środowiska demokratyczne.
Projekt finansowany od początku przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych został wsparty finansowo przez MSZ Litwy oraz organizacyjnie przez litewską telewizję publiczną.
Cały czas prowadzone są szkolenia dziennikarzy, które współfinansują rządy Wielkiej Brytanii i Irlandii. Trwają rozmowy na temat wsparcia projektu w części szkoleniowej i programowej przez USA, Kanadę, Szwecję i Holandię. Stacja stara się także o dofinansowanie z Unii Europejskiej.
BELSAT TV rozpoczyna emisję z satelity Sirius