• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Tysiąc godzin transmisji

11:57, 01.09.2008
Tysiąc godzin transmisjinowski (Warszawa)

Siatkówka plażowa: Jarosław Marendziak (Pekin), Hubert Malinowski (Warszawa)

Skoki do wody: Jarosław Idzi (Warszawa)

Strzelectwo: Jarosław Marendziak (Pekin), Jacek Banasikowski (Warszawa)

Szermierka: Ryszard Łabędź (Pekin), Olga Cygan (Warszawa)

Taekwondo: Tomasz Jasina (Pekin), Grzegorz Świątkiewicz (Warszawa)

Tenis ziemny/tenis stołowy: Jacek Jońca (Pekin), Grzegorz Mędrzejewski (Warszawa), Grzegorz Chodkowski (Warszawa)

Triatlon: Jarosław Marendziak (Pekin), Krzysztof Kwiatek (Warszawa)

Wioślarstwo/kajakarstwo: Dariusz Szpakowski (Pekin), Hubert Malinowski (Warszawa)

Zapasy/judo: Bogusław Solecki (Pekin), Dominik Jabłecki (Warszawa)

Żeglarstwo: Waldemar Heflich (Warszawa), Tomasz Holc (Warszawa)

Warszawska obsługa Igrzysk

Główny koordynator w Warszawie: Jarosław Idzi


Transmisje: Sylwester Grzeszczak Informacje: Leszek Jarosz Podsumowanie dnia: Marek Oblaciński, Zbigniew Rytel Oprawa: Bartosz Batycki HD: Marcin Karda

Studio olimpijskie w TVP1 i TVP2: Paulina Chylewska, Maciej Jabłoński, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski, Grzegorz Mędrzejewski

Studio olimpijskie w TVP Sport: Arkadiusz Dziubek, Maciej Iwański, Hubert Malinowski, Bartosz Tobieński

Podsumowanie dnia w TVP2: Michał Olszański, Rafał Patyra, Robert El Gendy Opieka redakcyjna: Zbigniew Rytel

Sport wiadomości, Sport telegram: Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Maciej Jabłoński

Olimpijski wieczór w TVP Info: Maciej Jabłoński, Jacek Kurowski, Grzegorz Międrzejewski

Serwisy sportowe w TVP Info: Grzegorz Chodkowski, Sylwia Dekiert, Robert El Gendy, Rafał Patyra

8 sierpnia odbyła się uroczystość otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Komentatorami Telewizji Polskiej byli: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Piotr Sobczyński.

W sumie na pięciu antenach TVP – TVP1, TVP2, TVP Sport, TVP HD i TVP INFO transmisje i programy poświęcone Igrzyskom zajmą ok. tysiąca godzin. W celu zapewnienia jak najszerszych i najbogatszych relacji, zwłaszcza z udziałem Polaków, do Pekinu wysłano 45. osobową ekipę – najliczniejszą spośród dotychczas obsługujących IO.


Podziel się:  Więcej
- Naszą największą siłą jest pasja i doświadczenie zdobyte przy realizacji dziesiątek imprez rangi mistrzowskiej. W Pekinie chcemy wykorzystać je przygotowując dla swoich widzów jak najpełniejszą i jak najlepszą ofertę programową – powiedział szef ekipy TVP w Pekinie, dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski. - W tym celu zaprosiliśmy do współpracy dawnych olimpijczyków, którzy fachowymi komentarzami i analizą pomogą poznać i zrozumieć tajniki współczesnego świata sportu. Wielu w nich towarzyszyć będzie naszym reprezentantom w Pekinie, inni dzielić się będą swoimi spostrzeżeniami z wysokości warszawskiego studia – dodał.

Szef ekipy w Pekinie: Robert Korzeniowski

Producent: Wojciech Frączek

Wydawcy: Wojciech Frączek, Marcin Grzybowski

Wydawca newsów: Michał Regulski

Agencja informacji: Jarosław Kuś, Robert Góralczyk

Biuro: Dominik Kopacz, Kamila Wiktor

Obsługa techniczna: Andrzej Łukasik, Andrzej Piontek, Andrzej Olszewski, Henryk Sochacki

Montaż: Robert Manowski, Jarosław Nowicki, Krzysztof Ruciński

Ekipy reporterskie: Bartosz Heller, Jacek Kordel, Mikołaj Madej, Aleksander Dzięciołowski, Dariusz Kamiński, Szymon Borczuch, Robert Jażdżyk, Robert Góralczyk, Mark Tittel, Marcin Peresada, Bartłomiej Koper

Obsługa komentatorska:

Ceremonia zamknięcia Igrzysk Olimpijskich: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński

Badminton: Maciej Starowicz (Pekin), Marcin Cisowski (Warszawa)

BMX: Bogdan Saternus (Warszawa)

Boks: Janusz Pindera (Pekin), Robert Walczak (Warszawa)

Gimnastyka: Ireneusz Nawara (Pekin), Magdalena Grzywa (Warszawa)

Hokej na trawie: Piotr Sobczyński (Pekin), Jacek Banasikowski (Warszawa)

Jeździectwo: Zbigniew Kaczorowski (Warszawa), Jarosław Idzi (Warszawa)

Kajakarstwo górskie: Marek Jóźwik (Pekin), Hubert Malinowski (Warszawa)

Kolarstwo: Jarosław Krzoska (Pekin), Krzysztof Kwiatek (Warszawa)

Koszykówka: Ryszard Łabędź (Pekin), Piotr Sobczyński (Pekin), Anna Ulman (Warszawa), Sławomir Kwiatkowski (Warszawa)

Lekkoatletyka: Przemysław Babiarz (Pekin), Marek Jóźwik (Pekin), Włodzimierz Szaranowicz (Pekin), Sebastian Chmara (Warszawa), Stanisław Snopek (Warszawa)

Łucznictwo: Tomasz Jasina (Pekin), Sławomir Kwiatkowski (Warszawa)

Pięciobój nowoczesny: Sebastian Szczęsny (Pekin), Jarosław Idzi (Warszawa)

Piłka nożna: Dariusz Szpakowski (Pekin), Marcin Cisowski (Warszawa), Maciej Iwański (Warszawa), Michał Zawacki (Warszawa)

Piłka wodna: Jarosław Idzi (Warszawa)

Pływanie: Przemysław Babiarz (Pekin), Jan Wiederek (Pekin), Jacek Dąbrowski (Warszawa)

Podnoszenie ciężarów: Sebastian Szczęsny (Pekin), Sławomir Kwiatkowski (Warszawa)

Siatkówka: Piotr Dębowski (Pekin), Mariusz Szyszko (Pekin), Hubert Mali
nowski (Warszawa)

Siatkówka plażowa: Jarosław Marendziak (Pekin), Hubert Malinowski (Warszawa)

Skoki do wody: Jarosław Idzi (Warszawa)

Strzelectwo: Jarosław Marendziak (Pekin), Jacek Banasikowski (Warszawa)

Szermierka: Ryszard Łabędź (Pekin), Olga Cygan (Warszawa)

Taekwondo: Tomasz Jasina (Pekin), Grzegorz Świątkiewicz (Warszawa)

Tenis ziemny/tenis stołowy: Jacek Jońca (Pekin), Grzegorz Mędrzejewski (Warszawa), Grzegorz Chodkowski (Warszawa)

Triatlon: Jarosław Marendziak (Pekin), Krzysztof Kwiatek (Warszawa)

Wioślarstwo/kajakarstwo: Dariusz Szpakowski (Pekin), Hubert Malinowski (Warszawa)

Zapasy/judo: Bogusław Solecki (Pekin), Dominik Jabłecki (Warszawa)

Żeglarstwo: Waldemar Heflich (Warszawa), Tomasz Holc (Warszawa)

Warszawska obsługa Igrzysk

Główny koordynator w Warszawie: Jarosław Idzi


Transmisje: Sylwester Grzeszczak Informacje: Leszek Jarosz Podsumowanie dnia: Marek Oblaciński, Zbigniew Rytel Oprawa: Bartosz Batycki HD: Marcin Karda

Studio olimpijskie w TVP1 i TVP2: Paulina Chylewska, Maciej Jabłoński, Jacek Kurowski, Maciej Kurzajewski, Grzegorz Mędrzejewski

Studio olimpijskie w TVP Sport: Arkadiusz Dziubek, Maciej Iwański, Hubert Malinowski, Bartosz Tobieński

Podsumowanie dnia w TVP2: Michał Olszański, Rafał Patyra, Robert El Gendy Opieka redakcyjna: Zbigniew Rytel

Sport wiadomości, Sport telegram: Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Maciej Jabłoński

Olimpijski wieczór w TVP Info: Maciej Jabłoński, Jacek Kurowski, Grzegorz Międrzejewski

Serwisy sportowe w TVP Info: Grzegorz Chodkowski, Sylwia Dekiert, Robert El Gendy, Rafał Patyra

Od lewej: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz, Robert Korzeniowski (szef ekipy) i Piotr Sobczyński.