W tym celu wykorzystuje się najnowocześniejsze kanały łączności, a w szczególności te, które stały się dostępne dzięki wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Od początku lipca dostęp do informacji przekazywanych w ramach RSO uległ poszerzeniu w wyniku rozpoczęcia ich nadawania we wszystkich programach TVP dostępnych w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3. Ogromne znaczenie ma doskonałe, bo przekraczające 99,5% pokrycie kraju sygnałem tego multipleksu.
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji reprezentował minister Andrzej Halicki, zaś Telewizję Polską – członek Zarządu, Marian Zalewski oraz Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka – TVP Technologie, odpowiedzialny za wdrożenie RSO. Podczas spotkania podkreślono wagę wczesnego ostrzegania dla minimalizacji skutków kataklizmów i klęsk żywiołowych, wskazując przy tym jego wymiar regionalny. Jednym z poruszanych w trakcie spotkania tematów było niedawno podpisane przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji z operatorami telefonicznych sieci komórkowych porozumienie, na mocy którego ostrzeżenia RSO o najistotniejszych zagrożeniach będą również przekazywane bezpośrednio na telefony w postaci wiadomości sms lub sieciowych. Przedstawiono również plany współpracy z operatorami kablowymi w celu zapewnienia dostępu do RSO również abonentom tych sieci.
Ostrzeżenia Regionalnego Systemu Ostrzegania są emitowane w formie napisów w programach Telewizji Polskiej nadawanych w MUX-3, tj.: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka oraz TVP Regionalna. Są one również dostępne w telegazecie oraz za pośrednictwem Platformy Hybrydowej TVP. Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji dla systemów Android, iOS i Windows Phone. Poszczególne urzędy wojewódzkie udostępniają informacje RSO również w ramach swoich portali internetowych.
Centrum Informacji TVP