• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TO NIE JEST KONIEC... - list prezesa Janusza Daszczyńskiego do pracowników TVP S.A.

19:26, 07.01.2016
TO NIE JEST KONIEC... - list prezesa Janusza Daszczyńskiego do pracowników TVP S.A.!!! pusty LEAD !!!

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,
trawestując Winstona Churchilla, żegnam się z Wami słowami - To nie jest koniec. To nawet nie jest początek końca.


Podziel się:  Więcej
29 lipca 2015 roku publicznie wyznaczyłem sobie cele czteroletniej kadencji na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej. Nagle, bez żadnej przyczyny i wbrew zasadom demokratycznego państwa, moja kadencja została skrócona do kilku miesięcy.

Odchodzę w przeświadczeniu, że w tym krótkim czasie udało nam się wspólnie wiele wartościowych przedsięwzięć.

Cieszę się, że miałem szczęście pracować z bardzo dobrym, kompetentnym zespołem, profesjonalistami na wszystkich szczeblach, we wszystkich jednostkach organizacyjnych naszej Firmy.

Szczególne podziękowanie należy się pracownikom TAI

Udowodniliście, że rezygnacja z wyniszczającej tabloidyzacji nie prowadzi do spadku oglądalności. Przeciwnie - nadaje programom informacyjnym należną powagę, zapewnia przekazowi wiarygodność i przynosi zaufanie widzów.

Udowodniliście, że ograniczenie obecności polityków w programach publicystycznych na rzecz debaty ekspertów dobrze służy edukacji obywatelskiej; przywraca narrację publiczną w telewizji publicznej, jest najlepszym lekarstwem na jednostronny przekaz partyjny.
Dziękuję antenom TVP

Jesienna ramówka przyniosła Telewizji Polskiej uznanie widzów. Dziękuję za "Dziewczyny ze Lwowa", za 130 godzin relacji z Konkursu Chopinowskiego i inne, ważne przedsięwzięcia programowe.

Wiele sobie obiecuję po "Artystach", naszej nowej i oryginalnej produkcji serialowej nie korzystającej z zapożyczonych formatów i „Debacie” – własnemu, cotygodniowemu programowi publicystycznemu „Jedynki”, którego premiera nastąpi w najbliższy wtorek o 20.25.

Szefom i Zespołom anten Telewizji Polskiej składam serdeczne podziękowania za dobrą współpracę.

Słowa uznania dla ludzi oddanych pracy reformatorskiej

Szybko i sprawnie przeprowadziliśmy dwa z trzech planowanych etapów zmian w strukturze TVP.

Powstał Ośrodek Mediów Interaktywnych, rozpoczyna pracę Impresariat Telewizji Polskiej, jest upraszczana organizacja jednostek obsługujących zadania programowe naszej Firmy.

Przyjęty został regulamin organizacyjny Redakcji Filmu, Seriali i Teatru TV. Teraz będzie można skutecznie kreować nowe, polskie formaty służące edukacji obywatelskiej, popularyzujące dziedzictwo historyczne i kulturowe naszego kraju. Zaistniały warunki do produkcji godzinnych filmów telewizyjnych.

Opracowany został trzeci etap zmian - przywrócenie redakcji tematycznych z jednorodnym, silnym centrum programowym i utworzenie niezależnej platformy cyfrowej TVP.

Ukłon w stronę ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej

Udało się nam wspólnie zaprojektować drogę do TVP3, od telewizji regionalnej do telewizji regionów.

Od 4 stycznia 2016 roku 16 telewizji nadaje dla ludzi i najbliżej ludzi. Zmiana nie dokonuje się jednocześnie i jednorazowo. Zbyt duże są dysproporcje pomiędzy ośrodkami. Okres przejściowy może potrwać do czerwca br. - będzie coraz mniej pasm wspólnych, a więcej informacji lokalnych.

Środki finansowe na 2016 rok są zabezpieczone. Energii i pomysłowości w 16 oddziałach terenowych na pewno nie zabraknie. Powodzenia!

Nowa Strategia TVP na lata 2016-2020

Zgodnie z sierpniowymi zapowiedziami w ostatnich dniach 2015 roku została przyjęta Strategia TVP na lata 2016-2020.

Zakłada ona harmonijne łączenie powinności nadawcy publicznego z modelowymi cechami efektywnego przedsiębiorstwa o odpowiedzialnej społecznie korporacji, która nie gubi wartościowych ludzi i szanuje profesjonalizm. Zachęcam Państwa do zapoznania się z tym dokumentem.

Szanowni Państwo,

zostawiam Telewizję Polską w dobrej kondycji programowej i finansowej. Wierzę, że rozpoczęte przeze mnie zmiany będą kontynuowane – dla dobra widzów, z korzyścią dla TVP jako nadawcy publicznego i poważanego pracodawcy.

Wszystkim Wam dziękuję za twórczą i lojalną współpracę.

Do zobaczenia!

Z poważaniem
Janusz Daszczyński