• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju” w TVP1

13:29, 26.02.2016
„Cześć i chwała Bohaterom – w wierszu i boju” w TVP1Koncert zespołu Contra Mundum Jedynka wyemituje 27 lutego o godz. 17.30. Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności do patriotyzmu, historii Narodu, tradycji wolnościowej, szacunku do Bohaterów i pamięci o przelanej przez Nich krwi. Przykładem tego jest zespół CONTRA MUNDUM, w tłumaczeniu: PRZECIW ŚWIATU.

Koncert zespołu Contra Mundum Jedynka wyemituje 27 lutego o godz. 17.30. Muzyka rockowa nie musi stać w sprzeczności do patriotyzmu, historii Narodu, tradycji wolnościowej, szacunku do Bohaterów i pamięci o przelanej przez Nich krwi. Przykładem tego jest zespół CONTRA MUNDUM, w tłumaczeniu: PRZECIW ŚWIATU.

 
Czołówka

Podziel się:  Więcej
Wykonując repertuar do słów polskiej poezji wojennej muzycy CONTRA MUNDUM są naszym przewodnikiem w historycznej, poetycko-dźwiękowej podróży. Usłyszymy rockowe aranżacje do wybitnych strof Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego, Jana „Bonawentury” Romockiego, Władysława Sebyły. Na nowo wybrzmią szturmowe pieśni napisane gdzieś w leśnych obozowiskach, partyzanckim mateczniku żołnierzy niepodległościowego podziemia, z okresu walki z Niemcami i komunistami: ”Na znojną walkę”, „Hymn 5 Brygady Wileńskiej AK”, „Bij bolszewika”, czy „Noc zapada…”.

Spojrzenia Poetów – Żołnierzy i Żołnierzy – Poetów na kwestie tragizmu wojny, śmierci, zniewolenia, ale także nadziei, wiary w niepodległą Ojczyznę. Pieśni ludzi dumnych i wolnych, prawdziwie polskie.

Muzyka rockowa z mocnym przekazem patriotycznym. Koncert będzie ilustrowany archiwalnymi zdjęciami, z okresu walk z niemieckim a następnie z sowieckim okupantem.

Czołówka zostanie przygotowana z materiałów archiwalnych i zdjęć zespołu Contra Mundum. Muzyka pod czołówkę i napisy końcowe będzie fragmentem utworu zespołu Contra Mundum.