Jury w składzie: Cezary Harasimowicz (przewodniczący), Rafael Lewandowski, Antoni Królikowski, Anna Mucha i Dorota Nowocień po obejrzeniu 21 filmów konkursowych zdecydowało, że nagroda główna – Statuetka Złotego Łucznika i 5 tys. złotych – powędruje w ręce Moniki Pawluczuk, reżyserki filmu „Koniec świata”. Monika Pawluczuk otrzymała także nagrodę Jury Akademickiego.
„Kameralne Lato” to również jeden z tych festiwali, na których przyznawane są nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Monika Pawluczuk została nominowana w kategorii Najlepsza Reżyseria, zaś w kategorii Najlepszy Montaż za „Koniec świata” nominację otrzymała Agnieszka Glińska i Marcin Latanik.
„Koniec świata” to kameralny, autorski film, opowiadający historie kilkorga ludzi, splatające się z sobą w ciągu jednej nocy. Bohaterów, mieszkańców dużego miasta, łączy samotność, potrzeba choćby pozornej bliskości i rozmowy z drugim człowiekiem. By tę potrzebę zagłuszyć, niektórzy wzywają pogotowie (najczęściej bezzasadnie), inni dzwonią do radia, by opowiedzieć o sprawach tragicznych, bolesnych, a czasem drobnych czy wręcz zabawnych. Radio jest motywem łączącym ten nocny świat. Słyszymy je w karetce, w tle centrum monitoringu miejskiego, gdzie na dziesiątkach ekranów przetacza się nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.
Dokument powstał przy współudziale TVP2.
Centrum Informacji TVP