• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Info w jakości HD, TVP Polonia opuszcza MUX-3

18:07, 14.07.2016
TVP Info w jakości HD, TVP Polonia opuszcza MUX-3Telewizja Polska wprowadzi emisję TVP Info w jakości HD. W konsekwencji tej decyzji w nocy z 18 na 19 lipca 2016 roku nastąpi wyłączenie kanału TVP Polonia na trzecim multipleksie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3).

Telewizja Polska wprowadzi emisję TVP Info w jakości HD. W konsekwencji tej decyzji w nocy z 18 na 19 lipca 2016 roku nastąpi wyłączenie kanału TVP Polonia na trzecim multipleksie w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3).

 
TVP Polonia

Zdjęcie TVP Polonia z MUX-3 wiąże się z planami zagospodarowana dostępnej dla TVP pojemności sygnału na potrzeby emisji TVP INFO HD. Dokładny termin premiery TVP Info HD podamy po zakończeniu wszystkich czynności technologicznych, logistycznych i prawnych związanych z tym przedsięwzięciem.

Sygnał TVP Polonia jest rozpowszechniany w sposób rozsiewczy satelitarny zgodnie art. 26 pkt 7 ustawy o radiofonii i telewizji. Oznacza to, że kanał nadal jest dostępny drogą satelitarną, a także u większości operatorów kablowych. Dostępność i jakość sygnału kanału poza granicami Polski pozostają takie same.

W związku z powyższą operacją, szczegóły na temat zmian technicznych będą podawane w TVP Polonia na pasku informacyjnym, w sieci internetowej będą dostępne na stronie www.jaknasodbierac.tvp.pl (na stronach głównych TVP i TVP Polonia zamieścimy stosowne linki). Wszelkich szczegółowych informacji udziela również Centrum Informacji TVP.

Centrum Informacji TVP