Podczas konferencji dyskutowano na temat wspólnych projektów, które będą realizowane w przyszłości. Jednym z tematów była perspektywa utworzenia wspólnej anglojęzycznej telewizji państw wyszehradzkich. We wrześniu sprawa ta była już przedmiotem debaty premierów Polski, Czech, Słowacji i Węgier podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. – Taki projekt jest konieczny z punktu widzenia prezentowania środkowoeuropejskiego punktu widzenia na szerszym, międzynarodowym forum – powiedział Marcin Stefaniak, pełnomocnik zarządu TVP ds. utworzenia telewizji wyszehradzkiej.
Uczestnicy spotkania rozmawiali również na temat projektów, które zrealizowane zostaną z okazji przypadającego na 15 lutego Dnia Wyszehradzkiego. – Obchody tego dnia powinny przyczyniać się do budowania wspólnej, wyszehradzkiej tożsamości obywateli naszych państw – powiedział Michal Pavlik, reprezentujący Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. – Węgierskie radio publiczne gotowe jest podczas Dnia Wyszehradzkiego promować młodych artystów z Polski, Czech i Słowacji. To byłby dobry początek dla zorganizowania przez nas letniego młodzieżowego festiwalu, podczas którego wystąpiliby wykonawcy ze wszystkich czterech państw – mówił Miklos Vasily – szef węgierskiego MTVA.
Szefowie mediów wyszehradzkich zgodzili się również co do kontynuacji i rozwinięcia formuły istniejącego od ponad 15 lat programu Kwartet, przygotowywanego przez regionalne oddziały telewizji Polski, Czech, Słowacji i Węgier. – Powinniśmy zebrać koncepcje programowe na kolejny sezon Kwartetu. Jest to produkt wysokiej jakości, więc być może powinien być produkowany w cyklu częstszym niż do tej pory – powiedział Tibor Buza ze słowackiej RTVS. Ustalono również, że media wyszehradzkie rozpoczną prace nad projektem promującym turystykę miejską w regionie. - Cykl programów pozwoliłby widzom poznać najciekawsze, warte odwiedzenia zakątki krajów V4, i rozwinąć „weekendową turystykę” między naszymi państwami – podkreślił Milan Fridrich z Telewizji Czeskiej.
Organizatorem spotkania była Telewizja Polska S.A. Konferencję współfinansował Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.