• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Jubileusz Marty Lipińskiej w TVP Seriale!

14:56, 16.11.2016
Jubileusz Marty Lipińskiej w TVP Seriale!!!! pusty LEAD !!!

Helena Stawska z „Lalki”, Emilia Korczyńska z „Nad Niemnem”, Michałowa z „Rancza”, Nowakowa z „Dziewczyn ze Lwowa” - te role, podziwiane przez miliony widzów, łączy jedna osoba – Marta Lipińska. Aktorka obchodzi wspaniały jubileusz – 55-lecie pracy artystycznej. O najważniejszych wydarzeniach swojej kariery opowie w TVP Seriale w programie „Marta Lipińska – bez tajemnic”, emisja 7 stycznia o godz. 18.30.


Podziel się:  Więcej
Gośćmi Jubilatki, będą: Jan Englert („Lalka”), Ewa Wencel („Nad Niemnem”), Ilona Ostrowska i Cezary Żak („Ranczo”), Katarzyna Ucherska („Dziewczyny ze Lwowa”) oraz Wojciech Adamczyk – reżyser „Rancza” i „Dziewczyn ze Lwowa”.
Marta Lipińska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Zadebiutowała w 1962 roku w filmie Stanisława Różewicza „Głos z tamtego świata”. Popularność przyniosły jej role w serialach TVP: „Lalka”, „Nad Niemnem”, „Ranczo”, „Siostry”, „Dziewczyny ze Lwowa”. Zagrała też w wielu filmach, m.in. „Nigdy w życiu”, „Ja wam pokażę”, „Ranczo Wilkowyje”, „Ryś”.
Radiosłuchaczom Marta Lipińska jest znana ze słuchowisk Jacka Janczarskiego „Kocham pana, panie Sułku”, emitowanych w Polskim Radiu. Od ponad 50. jest związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

„Marta Lipińska – bez tajemnic”, emisja 7 stycznia o godz. 18.30.