• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Goła baba” na żywo w Teatrze Telewizji

16:34, 02.12.2016
„Goła baba” na żywo w Teatrze Telewizji!!! pusty LEAD !!!

Już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej „Goła baba”. Widzowie Jedynki obejrzą kultowy spektakl, który jest wystawiany już od dwudziestu lat.


Podziel się:  Więcej
„Goła baba” to tytuł, jaki swojej sztuce nadała Joanna Szczepkowska, jednocześnie autorka, reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Co się za takim tytułem kryje? Autorka nie chce niczego zdradzać. Mówi tylko, że to komedia, a główną rolę w tej sztuce gra publiczność, a ona obserwuje ją czujnie, prowadzi z nią dialog i dlatego każdy spektakl jest inny. Jaki będzie ten w Teatrze Telewizji na żywo? Czy wydarzy się coś, czego jeszcze nie było? Podobno zawsze coś się wydarza.

„Goła baba” od lat jest wystawiana w całej Polsce i na świecie zawsze przy pełnej widowni. Teraz dzięki Telewizji Polskiej widzowie zyskają możliwość obejrzenia tego spektaklu w Teatrze Telewizji na żywo. Prapremiera monodramu odbyła się w Teatrze Powszechnym w Warszawie 5 kwietnia 1997 r. Spektakl w TVP realizowany jest we współpracy z Narodowym Instytutem Nauk Audiowizualnych. Mecenasem Teatru TV jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Teatr Telewizji – „Goła baba” 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25. TVP1.

Występuje: Joanna Szczepkowska
Tekst i reżyseria telewizyjna: Joanna Szczepkowska
Scenografia: Klaudia Solarz
Kostiumy: Magdalena Maciejewska
Realizacja telewizyjna: Dariusz Pawelec
Realizator światła: Mirosław Poznański
Realizator dźwięku: Teresa Krzyżanowska