• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Goła baba” na żywo w Teatrze Telewizji

16:34, 02.12.2016
„Goła baba” na żywo w Teatrze Telewizji!!! pusty LEAD !!!

Już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25 w Teatrze Telewizji premiera autorskiego monodramu Joanny Szczepkowskiej „Goła baba”. Widzowie Jedynki obejrzą kultowy spektakl, który jest wystawiany już od dwudziestu lat.

„Goła baba” to tytuł, jaki swojej sztuce nadała Joanna Szczepkowska, jednocześnie autorka, reżyserka i odtwórczyni głównej roli. Co się za takim tytułem kryje? Autorka nie chce niczego zdradzać. Mówi tylko, że to komedia, a główną rolę w tej sztuce gra publiczność, a ona obserwuje ją czujnie, prowadzi z nią dialog i dlatego każdy spektakl jest inny. Jaki będzie ten w Teatrze Telewizji na żywo? Czy wydarzy się coś, czego jeszcze nie było? Podobno zawsze coś się wydarza.

„Goła baba” od lat jest wystawiana w całej Polsce i na świecie zawsze przy pełnej widowni. Teraz dzięki Telewizji Polskiej widzowie zyskają możliwość obejrzenia tego spektaklu w Teatrze Telewizji na żywo. Prapremiera monodramu odbyła się w Teatrze Powszechnym w Warszawie 5 kwietnia 1997 r. Spektakl w TVP realizowany jest we współpracy z Narodowym Instytutem Nauk Audiowizualnych. Mecenasem Teatru TV jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

Teatr Telewizji – „Goła baba” 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20:25. TVP1.

Występuje: Joanna Szczepkowska
Tekst i reżyseria telewizyjna: Joanna Szczepkowska
Scenografia: Klaudia Solarz
Kostiumy: Magdalena Maciejewska
Realizacja telewizyjna: Dariusz Pawelec
Realizator światła: Mirosław Poznański
Realizator dźwięku: Teresa Krzyżanowska