• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Młodzi lekarze” powracają w drugim sezonie do TVP1

14:39, 03.03.2017
„Młodzi lekarze” powracają w drugim sezonie do TVP1!!! pusty LEAD !!!

Już 5 marca (niedziela) Jedynka zaprasza na pierwszy odcinek serialu dokumentalnego MŁODZI LEKARZE. Nowi bohaterowie to sześcioro sympatycznych lekarzy – Agnieszka, Małgorzata, Marta, Michał, Tomasz i Bartosz. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Przez pół roku kamera towarzyszyła im rejestrując zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne. Reżyserkami drugiego sezonu „Młodych lekarzy” są autorki pierwszej części dokumentu - Joanna Frydrych i Alina Mrowińska.

 
Kadr z dokumentu

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka walczy o życie kilkumiesięcznej Hani. Dziewczynka wygląda zdrowo i radośnie, tylko jest dużo drobniejsza od rówieśników. W brzuszku Hani odkryto ogromnego guza. Kamery towarzyszą Agnieszce na sali operacyjnej podczas walki o zdrowie maleńkiej pacjentki. - Kocham dzieci i to skłoniło mnie do wybrania, tej właśnie specjalizacji. Kiedyś chciałam studiować architekturę… myślę, że zdolności manualne pomagają mi w pracy chirurga – mówi Agnieszka Burkacka, chirurg w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. W programie widzowie dowiedzą się także, że odpoczywa ona uprawiając sporty ekstremalne, a skłonność do szybkiej jazdy odziedziczyła po ojcu - kierowcy rajdowym.

Sympatycy programu poznają także pacjentów Bartka z Centrum Onkologii. W czasie dyżuru, trafia do niego pacjent z glejakiem, którego stan gwałtownie się pogorszył. Bartosz Spławski wierzy, że za jego życia zostanie wynaleziony lek, który wyleczy raka. Uczestniczy w międzynarodowych badaniach dotyczących nowych terapii dla chorych na nowotwory. Jest też wolontariuszem hospicjum, a w wolnych chwilach pływa.

Na oddział neurochirurgii w warszawskim Szpitalu Bielańskim trafia pacjentka z pękniętym tętniakiem. Marta, neurochirurg, asystuje w niezwykle trudnej operacji zatamowania krwawienia do mózgu. – Mój wujek był operowany na oddziale, na którym teraz pracuję. Ponieważ byłam studentką szóstego roku medycyny, lekarze, którzy przeprowadzali operację zabrali mnie na blok, wszytko tłumaczyli i wtedy poczułam, że to jest to, co chcę robić – wspomina Marta Zębala, jedyna kobieta na oddziale. Lekarka jest bardzo lubiana przez pacjentów i ich rodziny, a sala operacyjna to jej świat. Z kolei na ostry dyżur do Michała trafiają: starsza pani, która przewróciła się na ulicy, bezdomny z rozbitą głową oraz zabiegana młoda kobieta z kontuzją stopy. Michał Konik to ortopeda w Szpitalu MSWiA w Warszawie. Wstawia pacjentom „części zamienne”- endoprotezy. Zawsze chciał być kardiochirurgiem, na ortopedię zdecydował się … gdy sam został poddany operacji ortopedycznej. Gdy nie operuje lubi boksować i grać na pianinie.
Kolejna bohaterka naszej serii Małgosia po raz pierwszy spotka się z pacjentem z chorobą Alzhaimera. Na początku pacjent jest spokojny, później staje się agresywny. – Pierwszy rok dał mi w kość... tak trochę. Nie spodziewałam się, że czasami będzie tak trudno, ale nie żałuję, że poszłam na internę - mówi w programie Małgorzata Mastej-Nowak - internistka w szpitalu powiatowym w Mikołowie. Szefowie cenią jej zaangażowanie, a pacjenci uwielbiają za szczery uśmiech. W przyszłości chce się zająć leczeniem otyłości. Jej pasje to: zdrowe gotowanie i egzotyczne podróże.

W Katowicach doktor Tomek przystępuje do egzaminu lekarskiego. – Kiedy po raz pierwszy wyciągnąłem swoją pieczątkę, żeby podbić receptę, czy skierowanie, uśmiech nie chciał mi zejść z twarzy. Poczułem wielką radość, że nareszcie pracuję, nareszcie mogę użyć pieczątki lekarz Tomasz Pieniążek – wspomina z uśmiechem lekarz rodzinny w Zawierciu, który w wolnym czasie naprawia stare samochody i rzeźbi mięśnie brzucha.

O „Młodych lekarzach" można czytać w piątki w magazynie telewizyjnym Super Expressu. Odcinki serialu dokumentalnego oraz materiały dotyczące bohaterów zostaną udostępnione na mlodzilekarze.tvp.pl.

„Młodzi lekarze”, niedziela 5 marca, godz. 21.25, TVP1
link do zwiastuna: https://mab.to/uGVDAqdWO