• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wyższa jakość kanałów TVP

23:26, 05.04.2017
Wyższa jakość kanałów TVP!!! pusty LEAD !!!

Od 5 kwietnia kanały Telewizji Polskiej, TVP1, TVP2, TVP Info oraz TVP Sport będą nadawane z satelity Hot Bird (13⁰E) wyłącznie w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD).


Podziel się:  Więcej
Tym samym z satelity Hot Bird nie będzie już dostępnych wersji tych programów w standardowej rozdzielczości obrazu (SD). Dodatkowo zmianie ulegają także niektóre parametry pozostałych kanałów, które prezentuje zamieszczona w załączniku tabela.

Reemitowanie kanałów w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD) zamiast wersji standardowej (SD) może odbywać się na podstawie już udzielonych licencji i nie wymaga dodatkowych zezwoleń ze strony TVP S.A. chyba, że umowy reemisyjne regulują tę sprawę inaczej.

Operator satelitarny informuje, że w przypadku kanału TVP INFO, wersja SD na transponderze 110 w kompresji h.264 będzie utrzymywana jeszcze przez 14 dni po dacie 5 kwietnia 2017 roku, a w przypadku kanałów TVP ABC i TVP Historia sygnał w kompresji h.264 na starym transponderze 116 będzie dostępny jeszcze przez 30 dni.

Dodatkowo informujemy, że sygnały dla kanałów TVP 1, TVP 2, TVP Info oraz TVP Sport nadal będzie można odbierać za pośrednictwem źródła MULTICAST IP. Wszelkie informacje dotyczące komunikatu udzielane będą za pośrednictwem poczty elektronicznej: reemisja@tvp.pl