• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Toruń 2017

11:21, 27.07.2017
XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne Toruń 2017!!! pusty LEAD !!!

TVP Polonia będzie transmitować ceremonię otwarcia Igrzysk a także relacjonować ich przebieg. W tym roku sportowe zmagania Polaków z całego świata w Toruniu będą trwać od 29 lipca do 5 sierpnia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
O medale w 24 dyscyplinach walczyć będzie ponad 1000 uczestników z 33 krajów z całego świata. Ceremonię otwarcia XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych rozpocznie w Hali Arena Toruń niezwykłe widowisko grupy Art Color Ballet z Krakowa - połączenie tańca, baletu, akrobatyki i światła. Atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Feel. Inauguracja Igrzysk dokona się poprzez podniesienie flagi i zapalenie znicza olimpijskiego przez sportowców Sławomira Kruszkowskiego, Łukasza Pawłowskiego, Marcina Mientkiego, Natalię Rutkowską, Edytę Jasińską z asystą kolarzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego COPERNICUS. Przybyłych z całego świata gości powitają również przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Koncert Galowy poprowadzą dziennikarze Telewizji Polskiej: Anna Karna i Maciej Iwański.

Igrzyska Polonijne to największa impreza sportowa na świecie adresowana do Polonii i Polaków zza granicy, stanowiąca doskonałą okazję do spotkań, wspólnego świętowania oraz wymiany kontaktów i doświadczeń.

Na transmisję inauguracji XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych Toruń 2017 zapraszamy w sobotę, 29 lipca o godz. 20:45 + 2:45 oraz niedzielę, 30 lipca o godz. 14:40 do TVP Polonia.

Począwszy od poniedziałku, 31 lipca widzowie TVP Polonia będą mogli śledzić poczynania rodaków w Kronikach Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych. Emisja od 31 lipca do 4 sierpnia o godzinie 22:45 oraz 5 sierpnia o godz. 21:50.