• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„ZUS bez granic" nowa audycja TVP Polonia

15:33, 08.09.2017
„ZUS bez granic" nowa audycja TVP Polonia!!! pusty LEAD !!!

Już we wtorek 12 września, na antenie TVP Polonia o godz. 19:25 i 5:35 - „ZUS bez granic”. Premierowe wydanie programu poradnikowego dla Polaków pracujących poza granicami kraju.

 
logo

Podziel się:  Więcej
„ZUS bez granic" to program skierowany do Polaków, którzy czasowo lub na stałe przebywają za granicą. Nie posiadają pełnej wiedzy o zasadach przyznawania świadczeń emerytalno-rentowych, a chcieliby się dowiedzieć, co daje im polskie ubezpieczenie społeczne.

Kanwą programu „ZUS bez granic” są historie ludzi, którzy powrócili z wieloletniej emigracji, mieszkają lub pracują zagranicą. W programie eksperci wyjaśnią jakie są rodzaje polskich świadczeń emerytalno-rentowych. Przedstawią warunki ich uzyskania, wytłumaczą jak wyglądają procedury postępowania o polskie świadczenia emerytalno-rentowe z zastosowaniem przepisów umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską, a poszczególnymi krajami. Omówią zasady wypłaty polskich świadczeń emerytalno-rentowych, osobom zamieszkałym poza granicami kraju. Przedstawią możliwości dostępu do indywidualnych kont w ZUS za pośrednictwem Internetu (pue.zus.pl) oraz nowe kanały komunikacji (email, Skype, COT).

Po każdym programie ekspert odpowie widzom na interesujące ich pytania. Kontakt ze studiem będzie możliwy za pomocą Facebook’a, Skype’a, poczty elektronicznej oraz telefonu. Cykl składa się 10 odcinków, a każdy z nich trwa 15 minut.

Premierowe wydanie programu „ZUS bez granic” we wtorek 12 września o godz. 19:25, 5:35 oraz w niedzielę 17 września o godzinie 8:35 w TVP Polonia.