• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Jeszcze więcej informacji z Twojego Regionu

15:25, 27.03.2018
Jeszcze więcej informacji z Twojego Regionu!!! pusty LEAD !!!

Od 3 kwietnia TVP3 zmienia się dla Widzów. Na antenie pojawi się jeszcze więcej lokalnych programów z regionu. Rozszerzony zostanie układ pasm lokalnych (pasm własnych Oddziałów Terenowych TVP), w ramach których pojawią się nowe audycje o tematyce regionalnej.

 
Prezes TVP Jacek Kurski. Foto: Natasza Młudzik/TVP

Podziel się:  Więcej
- Rozwijamy TVP 3 w sposób, który pozwoli najlepiej wykorzystać jej atuty i zasoby. Myślę, że te zmiany spotkają się z dobrym przyjęciem i zrozumieniem naszych widzów. Oddziały terenowe Telewizji Polskiej były przez lata „sferą zaprogramowanego zaniedbania". Technologia poszła w kierunku HD, Full HD i Ultra HD, a ośrodki regionalne Telewizji Polskiej nadają w rozdzielczości SD. To są takie nawarstwiające się zapóźnienia, które sprawiały, że Telewizja Polska nie mogła wykorzystywać tej wielkiej przewagi konkurencyjnej, jaką jest posiadanie szesnastu profesjonalnych ośrodków regionalnych, które mogą tworzyć kontent ogólnopolski - powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.

Obecność w regionie jest jednym z obszarów, w których Telewizja Polska realizuje misję telewizji publicznej. Jest blisko widzów i tematów, które ich dotyczą. Anteny Regionalne systematycznie rozszerzają ofertę programową dedykowaną widzom w swoich regionach.

Dzięki zmianom w pasmach TVP3, widz zyska częstszy i całodzienny dostęp do najbardziej aktualnych lokalnych informacji. Do tej pory lokalne serwisy informacyjne emitowane były tylko późnym popołudniem oraz wieczorem. Ponadto zyska więcej czasu antenowego poświęconego sprawom swojej miejscowości i regionu.