• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Sport od 7 czerwca w NTC – spełnienie obietnicy Zarządu TVP

15:02, 07.06.2018
TVP Sport od 7 czerwca w NTC – spełnienie obietnicy Zarządu TVP!!! pusty LEAD !!!

Od 7 czerwca w Naziemnej Telewizji Cyfrowej na MUX3 jest nadawany kanał TVP Sport SD. Zastąpił on na tej platformie, do czasu zakończenia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał TVP Rozrywka. Tym samym TVP Sport będzie jedynym, nadawanym drogą naziemną kanałem sportowym w Polsce, dostępnym praktycznie dla wszystkich Polaków. Warto podkreślić, że wszyscy sympatycy sportu będą mogli oglądać transmisje meczów Mundialu w jakości HD w TVP1 i TVP2 w ramach NTC. Tylko dłuższe studia i pogłębione analizy będą dostępne w TVP Sport SD.

 
Logo TVP Sport

Podziel się:  Więcej
- Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed Mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o Mundialu - mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z Mundialu Jacek Kurski, Prezes TVP.

Fakt, że TVP Sport na MUX-3 jest powszechnie dostępny jedynie w jakości SD, nie jest winą Telewizji Polskiej, lecz brakiem zgody firmy EmiTel, operatora technicznego MUX-8 (gdzie dostępne są programy HD), na propozycję TVP. Pod koniec kwietnia Telewizja Polska podjęła rozmowy ze spółką. Rynkowa oferta złożona przez TVP została niestety odrzucona. Telewizja Polska ma nadzieję, że dojdzie jednak do porozumienia i polscy kibice będą w najbliższym czasie mieli bezpłatny, powszechny dostęp do kanału TVP Sport w jakości HD.

Informacje dotyczące odbioru TVP Sport SD można także znaleźć na stronie: jaknasodbierac.tvp.pl