• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Korona królów” w Japonii, sukcesy sprzedażowe również w Europie

11:20, 17.12.2018
„Korona królów” w Japonii, sukcesy sprzedażowe również w Europie!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska sprzedaje licencje do najnowszych swoich produkcji: „Korony królów”, „Dróg wolności” i „Kamerdynera” oraz przedłuża umowy na kultowe tytuły.

 
Andrzej Hausner jako król Kazimierz Wielki

Podziel się:  Więcej
„Korona królów” zostanie wyemitowana przez telewizję w Japonii. Jest to kolejny sukces serialu i dalszy ciąg światowej dystrybucji rozpoczętej sprzedażą do węgierskiej telewizji we wrześniu 2018 r. Popularnością cieszy się również inny nowy serial TVP – „Drogi wolności”. Losy trzech sióstr u progu odzyskania przez Polskę niepodległości śledzić będą widzowie publicznych telewizji z Grecji i Słowenii.

Zagraniczna oferta Telewizji Polskiej to nie tylko seriale. W czeskiej i słowackiej telewizji będzie można obejrzeć „Kamerdynera” - nowy film Filipa Bajona wyprodukowany przy współpracy z TVP.

Powodzeniem cieszą się również starsze produkcje Telewizji Polskiej. W związku z sukcesem „Quo Vadis” oraz „Ogniem i mieczem” na Ukrainie, kontrahent TVP zdecydował się na przedłużenie praw do emisji telewizyjnej o kolejne 5 lat. Telewidzowie na Słowacji będą mogli obejrzeć słynny „Katyń” Andrzeja Wajdy, a telewizja w Chinach wyemituje „Wenecję” Jana Jakuba Kolskiego.