• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Puchar Świata w Zakopanem w Telewizji Polskiej

14:40, 17.01.2019
Puchar Świata w Zakopanem w Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

Czas na dalekie skoki na legendarnej Wielkiej Krokwi w Zakopanem! Transmisje z kwalifikacji i konkursów Pucharu Świata od piątku 18 stycznia w TVP1, TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dodatkowo TVP Sport pokaże także treningi i serie próbne.

 
Dawid Kubacki. Foto: PAP/EPA

Podziel się:  Więcej
Zakopane to magiczne miejsce dla skoczków. Przede wszystkim dla polskich zawodników, którzy wygrywali tu 11-krotnie: raz Stanisław Bobak, raz Piotr Fijas, po cztery razy Adam Małysz i Kamil Stoch. Przed rokiem najlepsza okazała się nasza drużyna (Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch). Ten ostatni może to osiągnięcie poprawić już w ten weekend. W sobotę, wraz z kolegami z drużyny, będzie walczył o podium w konkursie drużynowym, dzień później – w indywidualnym.

W piątek 18 stycznia TVP1 transmitować będzie kwalifikacje, 19 stycznia (sobota) – konkurs drużynowy, zaś 20 stycznia (niedziela) – konkurs indywidualny. Również program TVP Sport od piątku zdominują zawody Pucharu Świata. Tylko w TVP Sport będzie można zobaczyć oficjalne treningi i serie próbne przed konkursami (sobota i niedziela). Przy realizacji transmisji z Pucharu Świata w skokach będzie pracować ponad 100 osób z TVP. Telewizja publiczna jest producentem sygnału międzynarodowego z tych zawodów.

Plan transmisji:

17 stycznia (czwartek)
Przed Pucharem Świata – Zakopane. TVP Sport, godz. 17:15

18 stycznia (piątek)
Przed Pucharem Świata – Zakopane. TVP Sport, godz. 15:00
PŚ Zakopane. Seria treningowa. TVP Sport, godz. 16:45
PŚ Zakopane. Kwalifikacje TVP1, godz. 17:55, TVP Sport, godz. 18:00

19 stycznia (sobota)
Przed Pucharem Świata – Zakopane. TVP Sport, godz. 11:00
Przed Pucharem Świata – Zakopane. TVP Sport, godz. 14:15
PŚ Zakopane. Konkurs drużynowy TVP Sport, godz. 14:45, TVP1, godz. 16:00

20 stycznia (niedziela)
Przed Pucharem Świata – Zakopane. TVP Sport, godz. 13:55
Wywiad z Walterem Hoferem TVP Sport, godz. 14:25
PŚ Zakopane. Konkurs indywidualny TVP Sport, godz. 15:00, TVP1, godz. 15:45

Zawody z Zakopanego skomentują: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz oraz Sebastian Szczęsny. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski. Reporterami będą: Maciej Jabłoński, Sebastian Parfjanowicz, Filip Czyszanowski i Michał Regulski. Ekspertami TVP Sport i gośćmi studio będą: Adam Małysz, Jakub Kot, Rafał Kot, Apoloniusz Tajner i Sebastian Mila.