• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Historia organizuje konkurs dla Oddziałów Terenowych TVP S.A.

14:27, 18.02.2019
TVP Historia organizuje konkurs dla Oddziałów Terenowych TVP S.A.!!! pusty LEAD !!!

TVP Historia ogłasza konkurs dla pracowników i współpracowników Oddziałów Terenowych TVP S.A. na projekty audycji telewizyjnych o tematyce związanej z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej przeznaczonych do emisji na antenach Telewizji Polskiej.


Podziel się:  Więcej
Ideą konkursu, którego pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku, jest pokazywanie ważnych wydarzeń historycznych w kontekście regionalnym, przybliżenie mniej znanych bohaterów, ukazanie bogactwa lokalnych inicjatyw, jakie są podejmowane w związku z jubileuszem odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W wyniku zeszłorocznego naboru powstało 19 filmów dokumentalnych i reportaży, dotyczących 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które emitowane są od listopada na antenie TVP Historia. - W większości są to bardzo udane produkcje, sam konkurs stał się także przyczynkiem do wielu ciekawych pomysłów, kwerend, poszukiwań. Liczę, że na ich podstawie otrzymamy jeszcze ciekawsze scenariusze, a w efekcie dobre filmy. Postanowiliśmy w tym roku poszerzyć zakres tematyczny o 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, co pomoże w realizacji projektów, nad którymi w tej chwili już toczą się prace. – mówi Piotr Legutko, dyrektor TVP Historia, przewodniczący Komisji Kwalifikacyjnej ds. oceny zgłoszonych do naboru projektów. Projekty oceniać będzie komisja w skład, której wchodzą także: Jan Tarczyński, Dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Magdalena Merta oraz Stanisław Królak kierownik redakcji Dokumentu Historycznego TVP Historia.

Nabór dotyczy zarówno audycji cyklicznych, o czasie emisji jednego odcinka do 25 minut, filmów dokumentalnych o czasie emisji 25 lub 50 minut, jak i reportaży o czasie emisji do 25 minut. Projekty należy składać w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia ogłoszenia naboru tzn. do 14 marca 2019 r. w formie pisemnej na adres: Telewizja Polska S.A., ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa, TVP Historia, blok D, pokój nr 405, lub elektronicznie na adres: historia@tvp.pl.

Organizator poinformuje o zakończeniu i rozstrzygnięciu konkursu po zatwierdzeniu jego wyników przez Zarząd TVP S.A w terminie do 100 dni od daty ogłoszenia naboru na stronach internetowych organizatora: www.historia.tvp.pl i www.tvp.pl, na tych stronach dostępne są także regulamin oraz formularz.