• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Finał sezonu piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy w TVP

14:15, 22.03.2019
Finał sezonu piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy w TVP!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska pokaże jeden mecz w każdej z ostatnich 11 kolejek tego sezonu LOTTO Ekstraklasy! Te rozgrywki już na stałe zagoszczą w TVP, która wcześniej nabyła prawa do transmisji jednego spotkania w każdej kolejce w sezonach 2019/2020 i 2020/21. Pierwszy mecz już 31 marca. Hit Wisła Kraków – Legia Warszawa kibice będą mogli obejrzeć w TVP2.

 
Jacek Kurski, prezes Zarządu TVP podczas briefingu poinformował o nabyciu kolejnych praw sportowych. Foto: TVP

Podziel się:  Więcej
Na podstawie umowy sublicencyjnej podpisanej przez Telewizję Polską z nc+, publiczny nadawca pokaże równolegle jedno spotkanie w kolejkach 27-36. Mecze transmitowane będą w TVP1, TVP2, TVP3 lub TVP Sport. Spotkania kibice zobaczą także na stronie tvpsport.pl i vod.tvp.pl oraz w aplikacjach mobilnych – TVP Sport i TVP VOD. Mecz z ostatniej kolejki tego sezonu – podobnie jak w czterech poprzednich latach – również znajdzie się w ofercie TVP na podstawie wcześniejszego porozumienia z Ekstraklasą S.A. 12 grudnia 2018 roku Telewizja Polska zakupiła prawa do transmisji jednego spotkania w każdej kolejce Ekstraklasy w kolejnych dwóch sezonach (2019/20 i 2020/21) – w sumie 74 mecze.

- Mamy to! – komentuje Jacek Kurski, prezes Zarządu Telewizji Polskiej. – Obiecywałem, że jeśli Telewizja Polska otrzyma rekompensatę za osoby ustawowo zwolnione z płacenia abonamentu, transmisja jednego meczu z każdej kolejki kończącego się sezonu będzie obecna na Antenach Telewizji Polskiej, dostępna dla wszystkich. Słowa dotrzymałem. Wydawało się, że nie jesteśmy już w stanie niczym zaskoczyć naszych widzów. A jednak zakup praw do Formuły 1, a teraz do kończącego się sezonu Ekstraklasy pokazuje, że cały czas się rozwijamy i dbamy o naszego Widza.

Telewizja Polska posiada już prawa do najważniejszych imprez piłkarskich: meczów kwalifikacyjnych i towarzyskich reprezentacji Polski, EURO 2020, mistrzostw świata 2022, Ligi Narodów, Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Klubowych Mistrzostw Świata czy Pucharu Włoch.

Najbliższe mecze LOTTO Ekstraklasy w TVP

31 marca: Wisła Kraków – Legia Warszawa TVP2 godz. 18:00
3 kwietnia: Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok TVP1, TVP Sport godz. 20:30