• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Znakomity początek eliminacji do ME, wygrana Polaków. Ponad 9 mln widzów meczu w TVP!

14:55, 22.03.2019
Znakomity początek eliminacji do ME, wygrana Polaków. Ponad 9 mln widzów meczu w TVP!!!! pusty LEAD !!!

W czwartek 21 marca ponad 9,6 mln widzów w TVP1 i TVP Sport oglądało według (*MOR), w szczytowym momencie eliminacyjny mecz Polska – Austria. Krzysztof Piątek zachwycił polskich kibiców. Dzięki bramce napastnika Milanu "Biało-Czerwoni" pokonali gospodarzy 1:0.

 
Radość Krzysztofa Piątka po zdobyciu bramki. Foto: PAP

Podziel się:  Więcej
Wspaniały występ Polaków w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy 2020 w TVP1 i TVP Sport według MOR oglądało średnio na obu antenach aż 8,42 mln widzów. W TVP1 mecz Polska – Austria oglądało średnio 7,2 mln widzów natomiast w TVP Sport 1,2 mln widz. W kulminacyjnym momencie spotkanie obejrzało 9,6 mln widzów na obu antenach.

Wg NAM walkę w eliminacjach pomiędzy Polską i Austrią oglądało w kulminacyjnym momencie w TVP1 ponad 5 mln widzów. Średnia widownia pierwszego meczu Polaków wyniosła w TVP1 4,5 mln widzów przy udziałach 29,8%. W TVP Sport mecz śledziło średnio 997 tys. widzów (udz. 6,7%).

Doskonały wynik zanotowała również Jedynka, uzyskując udziały na poziomie 14,4 proc. była liderem dnia (NAM**).

Na kolejny mecz eliminacji do Mistrzostw Europy 2020 z udziałem Polaków TVP1 i TVP Sport zapraszają już w najbliższą niedzielę, 24 marca br. Spotkanie komentować będą: Dariusz Szpakowski i Michał Żewłakow. W studio zobaczymy Jacka Kurowskiego, gośćmi będą: Sebastian Mila, Tomasz Kłos, Maciej Szczęsny, Robert Podoliński.

Mecz Polska – Łotwa w niedzielę, 24 marca w TVP1, początek studia godz. 20.35. W TVP Sport początek studia o godz. 18:00.

*Model Oglądalności Rzeczywistej
**Nielsen Audience Measurement