• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Monodram Przemysława Stippy w TVP Kultura

16:22, 25.03.2019
Monodram Przemysława Stippy w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

2 kwietnia TVP Kultura zaprasza na premierę telewizyjnej adaptacji monodramu „Jednocześnie” w wykonaniu Przemysława Stippy. To już druga premiera z cyklu „Scena monodramu TVP Kultura”, w którym raz w miesiącu antena przedstawia spektakle „teatru jednego aktora”.

 
Kadr z monodramu „Jednocześnie”

Podziel się:  Więcej
Wyreżyserowany przez Artura Tyszkiewicza monodram „Jednocześnie” oparty jest na tekście rosyjskiego pisarza i aktora Jewgienija Griszkowca. Przygotowana specjalnie dla TVP Kultura telewizyjna wersja spektaklu „Jednocześnie”, pierwotnie wystawionego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur, została zrealizowana za pomocą jednego ujęcia. Bohater, w którego wciela się Przemysł Stippa, na oczach widzów rozkłada życie na czynniki pierwsze, próbuje odpowiedzieć na ważne pytania i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

- To opis kondycji człowieka pogubionego, zbyt wrażliwego jak na dzisiejsze czasy – mówi reżyser Artur Tyszkiewicz. Efektownie zrealizowany w jednym, długim ujęciu spektakl nie jest jednak pozbawiony akcentów humorystycznych.

- Monodram to tak naprawdę najpełniejsze spotkanie z Widzem – powiedział w jednym z wywiadów Przemysław Stippa, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, od 2004 roku związany z zespołem Teatru Narodowego w Warszawie. Aktor teatralny (występował m.in. w przedstawieniach Jana Englerta, Mai Kleczewskiej i Andrzeja Seweryna), telewizyjny („Barwy szczęścia”, „Leśniczówka”), filmowy i dubbingowy. Laureat m.in. Nagrody Specjalnej na organizowanym przez Telewizję Polską festiwalu „Dwa Teatry – Sopot 2017” za rolę w prezentowanym na antenie TVP Kultura spektaklu „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Artura Tyszkiewicza z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Widzowie anteny mogli też podziwiać aktora w sztuce „Mrok” Mariusza Bielińskiego w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

„Jednocześnie” – premiera w TVP Kultura we wtorek 2 kwietnia o 20:20.