• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera w Teatrze Telewizji

10:52, 28.03.2019
Premiera w Teatrze Telewizji!!! pusty LEAD !!!

1 kwietnia w Teatrze Telewizji tragifarsa Jarosława Jakubowskiego „Znaki”. W spektaklu, którego reżyserem jest Artur Tyszkiewicz widzowie zobaczą: Przemysława Stippę, Martę Ścisłowicz oraz Grzegorza Małeckiego.

 
Kadr ze spektaklu

Podziel się:  Więcej
„Znaki” to zabawna, choć chwilami groźna tragifarsa ostrzegająca nas przed ingerencją państwa w kulturę. Do domu Jana, cenionego pisarza, przychodzi nagle nieznany urzędnik państwowy i w uniżony, lecz jednocześnie niepozostawiający wyboru sposób, przedstawia dyrektywę likwidującą polskie znaki diakrytyczne. Jan staje wobec wyboru: albo zgodzi się przyjąć nowe zasady i będzie mógł tworzyć dalej, albo pozostanie wierny ojczystemu językowi, ale przestanie istnieć jako pisarz i w konsekwencji straci stałe źródło dochodu. Tu nie ma miejsca na dyskusje i kompromisy. Trzeba podjąć decyzję ze świadomością, że w każdym wypadku będzie to decyzja zła….

W głównych rolach trójka znamienitych i popularnych aktorów teatralno-telewizyjnych, którzy mierzą się z prowokacyjnym oraz dającym wiele do myślenia tekstem Jarosława Jakubowskiego. Autor, w znakomity sposób, szczególnej krytyce poddaje sposób komunikowania się ludzi w dobie dominacji zwięzłych wiadomości cyfrowych. „Znaki” to drugi, po „Generale”, tekst Jarosława Jakubowskiego zrealizowany w Teatrze Telewizji.

Obsada: Przemysław Stippa (Jan), Marta Ścisłowicz (Alicja), Grzegorz Małecki (Wysłannik).

Reżyseria: Artur Tyszkiewicz

Zdjęcia: Piotr Wojtowicz

II Reżyser: Sebastian Drożak

Scenografia i kostiumy: Aleksandra Gąsior

Muzyka: Borys Kunkiewicz

Czas trwania: ok. 70 min.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. (PGNiG S.A.).

TEATR TELEWIZJI „ZNAKI”, TVP1, 1 kwietnia 2019, godz. 21:00.