• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP na XXV Targach Wydawców Katolickich

14:38, 03.04.2019
TVP na XXV Targach Wydawców Katolickich!!! pusty LEAD !!!

Jubileuszowe Święto Wydawnictw Katolickich w Warszawie pod patronatem Telewizji Polskiej.

 
plakat

Podziel się:  Więcej
Telewizja Polska od lat aktywnie wspiera Targi Wydawców Katolickich. Impreza od dekady odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku TVP przygotowało pokazy znakomitych filmów dokumentalnych oraz spektakli Teatru Telewizji o tematyce religijnej i patriotycznej.

Od 4 do 7 kwietnia w sali kinowej Zamku Królewskiego, będzie można obejrzeć najnowsze produkcje Redakcji Audycji Katolickich: „Jezus w Afryce” (o dzieciach, które trafiły pod opiekę salezjanów), „Helenka” (o misjonarce zamordowanej w Boliwii), „Cioteczka Hania” (o pionierce pielęgniarstwa parafialnego), „Wojownicy Maryi” (historie mężczyzn, których bronią jest Różaniec) oraz „Sekrety mnichów” (o. Leon Knabit, Judyta Syrek, dziennikarka i kucharz Grzegorz Bucki odkrywają sekrety mnichów za klauzurą). Ponadto wśród nowości, zaprezentowany zostanie film „Klerycy w komunistycznej armii”, który powstał w TVP Historia oraz spektakl teatralny „Prymas Hlond”.

Pokazane zostaną także filmy oraz spektakle teatralne z latach ubiegłych: „Marszałek Piłsudski”, „Inka 1946”, „Śmierć rotmistrza Pileckiego”, „Urodziłem się w roku 1920…”, „Jan Paweł II w Radzyminie”, „Wykonało się ”, „Jasnogórskie orędzie wolności”, „Lolek” oraz „Santo Subito. Nasz święty”. Wybrane tytuły, nawiązują do rocznic, jakie przypadają w tym roku: 40.lecie pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, 20.lecie pielgrzymki do Radzymina i spotkania z kombatantami oraz obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

25 lat temu, na targach obecnych było 28 wystawców, dziś jest ich ponad 180. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie m. in. ponad 120 tyś. publikacji książkowych. Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej przygotowało specjalną ofertę wydawnictw dvd, które będzie można kupić na stoisku TVP, m.in.: „Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża” (część 1), „Marszałek Piłsudski”, „Korona królów” (część 1 i 2, sezonu I), „Sekrety mnichów” (dwa sezony), „Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy” a także „Non Possumus. Prymas Stefan Wyszyński” Oferta adresowana jest do wydawców oraz odbiorców indywidualnych.

W ramach TWK organizowane są także wystawy. Poczta Polska zaprezentuje kolekcje znaczków pocztowych, inspirowanych tematyką religijną: „Piękno sakralne na znaczkach Poczty Polskiej” oraz „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. 3 kwietnia do obiegu zostanie wprowadzony znaczek z okazji 25. lecia Targów Wydawców Katolickich.

Uroczyste wręczenie Feniksów - nagród przyznawanych wydawcom i twórcom najlepszych książek - odbędzie się 6 kwietnia w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wydarzenie uświetni uroczysty koncert „Wydawcy katoliccy w hołdzie Stanisławowi Moniuszce”, w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Impressione.

W załączeniu szczegółowy program pokazów Telewizji Polskiej, na które serdecznie zapraszamy. Stoisko TVP ma numer 134. Wstęp jest bezpłatny.