• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wielkanoc w Telewizji Polskiej

12:44, 11.04.2019
Wielkanoc w Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

Droga Krzyżowa w rzymskim Koloseum, transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego, Błogosławieństwo Urbi et Orbi, transmisja nabożeństwa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, muzyczne spotkanie artystów w koncertach wielkopostnych oraz radosne widowisko „Wielka Moc” to najważniejsze propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc. W świątecznej ofercie TVP znajdzie się także wyjątkowy odcinek „Sanatorium miłości”, premierowy „Rolnik szuka żony”, benefis Włodzimierza Szaranowicza oraz ulubione seriale, doskonałe filmy i specjalne wydania programów rozrywkowych z udziałem gwiazd.

W Wielki Piątek 19 kwietnia o godz. 20.50 widzowie TVP1 i TVP Polonia będą mogli obejrzeć transmisję Drogi Krzyżowej z Watykanu z udziałem Papieża Franciszka. Nabożeństwo tradycyjnie odbędzie się w ruinach rzymskiego Koloseum.

W Wielką Sobotę o godz. 17.30 w Jedynce wyjątkowy Koncert Wielkopostny w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej z fragmentami Ewangelii wg św. Mateusza, czytanymi przez ks. abp. Leszka Sławoja Głódzia. Wieczorem abp Marek Jędraszewski zwróci się do Polaków w kraju i za granicą z Orędziem na Wielkanoc. Widzowie Jedynki obejrzą je o godz. 20.10, a TVP Polonia o godz. 20.40 i 2.35. Tuż po orędziu w TVP1 wyjątkowy, świąteczny odcinek programu „Sanatorium miłości”. Bohaterowie ulubionego przez widzów programu spędzą święta razem z Martą Manowską na urokliwym Podlasiu. Wśród filmowych propozycji na sobotni wieczór znajdą się m.in. ekranizacja biblijnej opowieści „Noe, wybrany przez Boga” (TVP1, godz. 21:20).

W Niedzielę Wielkanocną 21 kwietnia o godz. 10.00 TVP1 i TVP Polonia transmitować będą uroczystą Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego oraz błogosławieństwo Urbi et Orbi, udzielone przez Papieża Franciszka. O godz. 14:15 w Jedynce, a o godz. 15:00 w TVP Polonia rozpocznie się widowisko muzyczne „Wielka Moc”, w którym wystąpią m. in. Halina Młynkowa, Natalia Szroeder i Beata Badnarz, a w repertuarze znajdą się utwory współczesnych twórców muzyki chrześcijańskiej i tradycyjne pieśni wielkanocne w nowych aranżacjach. Wieczorem widzowie Jedynki będą mogli obejrzeć drugą część biesiadowania przy świątecznym stole kuracjuszy z Ustronia z programu „Sanatorium miłości” (godz. 18.30), kolejny odcinek serialu „Stulecie Winnych” (godz. 20.10), a tuż po nim film „Paryż może poczekać” (godz. 21:05).

W Dwójce w tym dniu nie zabraknie dobrej rozrywki w tym m.in. specjalnych wydań programów: „Familiada”, „Koło Fortuny” i „Szansa na sukces. Opole 2019”, w której jurorem będzie Anna Wyszkoni. Wielu emocji dostarczy widzom finałowy odcinek tanecznego show „Dance, Dance, Dance”, które rozpocznie się o godz. 20:55.
W Poniedziałek Wielkanocny w TVP1 o godz. 7.00 transmitowana będzie Msza Święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a o 12:00 nabożeństwo Regina Coeli z Watykanu. O godz. 17:30 w Jedynce Benefis Włodzimierza Szaranowicza, w którym zaproszeni goście oraz najpopularniejsi dziennikarze sportowi spotkają się z ikoną polskiego komentarza sportowego. Wydarzenie będą mogli także obejrzeć widzowie TVP Polonia (22 kwietnia godz. 23.00) i TVP Sport (23 kwietnia o godz. 20:05). W poniedziałkowy wieczór po raz szósty na antenę powróci najpopularniejszy program rozrywkowy w Polsce – „Rolnik szuka żony". Widzowie o godz. 20:15 poznają sylwetki 10 rolników, wybranych spośród setek osób, które zgłosiły się do udziału w kolejnej edycji programu.

Specjalną ofertę na świąteczny czas przygotowały także pozostałe anteny publicznego nadawcy.

W TVP Historia widzowie obejrzą hity kina kostiumowego i historycznego, m.in.: „Duma i uprzedzenie”, „Ogniem i mieczem” oraz historię burzliwego romansu cara Rosji Mikołaja II i tancerki polskiego pochodzenia, Matyldy Krzesińskiej w produkcji „Matylda”. Nie zabraknie filmów dokumentalnych i reportaży o wielkanocnych tradycjach i obyczajach.

TVP Kultura w Wielki Piątek zaprosi widzów o godz. 14:50 na kontemplacyjne widowisko „Via Crucis” – oratorium Pawła Łukaszewskiego, skomponowane zgodnie z układem stacji Drogi Krzyżowej, a o godz. 22:40 na zapis pierwszej części koncertu wybitnego estońskiego kompozytora Arvo Pärta „Nowe oblicze współczesnej duchowości”.

Nowości będą także dostępne w TVP VOD. Wśród nich 3. sezon znakomitego serialu „Rodzina Durrellów”, 2. seria „Ostatniego Tanga w Halifaxie” oraz doskonałe filmy dokumentalne wyprodukowane przez BBC Studios: „Małgorzata. Zbuntowana księżniczka” i „Kosmiczne podróże”. Doskonałą rozrywkę rodzinną podczas świąt zapewni „Moje wielkie, greckie wesele”, a tradycyjnie na TVP VOD oglądać można również popularne polskie seriale i najnowsze produkcje, w tym: „Stulecie Winnych”, „Echo serca”, „Za marzenia”, „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”, „Barwy Szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Na sygnale”, „O mnie się nie martw”, „Komisarz Alex”, „Leśniczówka”, „Korona Królów” oraz „Rodzinka.pl”.

Bogatą propozycję dla najmłodszych widzów ma także TVP ABC. Wśród świątecznych propozycji znalazły się wielkanocne odcinki „Księgi Ksiąg”, kultowa „Akademia Pana Kleksa” i „Podróże Pana Kleksa”, nowe przygody znanych już dobrze małym widzom przygód bohaterów „Supełkowego ABC”, „Nieziemskich”, „Zwierzaków Czytaków” oraz wyjątkowy koncert „Śpiewajmy z Arką Alleluja”. W TVP ABC nie zabraknie premierowych odcinków m.in. serialu opisującego prehistoryczny świat „Dinotrux” oraz japońskiej produkcji „Inazuma Eleven”.

Szczegółowe informacje o propozycjach TVP na Wielkanoc w załączonych dokumentach.