• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu

10:27, 28.05.2019
Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 56. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczęła 10 maja sprzedaż biletów na 56. edycję Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W amfiteatrze wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny. Bilety na wszystkie dni 56. KFPP w niezwykle atrakcyjnych cenach!

 
Plakat

Podziel się:  Więcej
Szykuje się mocny start Festiwalu. 14 czerwca w koncercie „OD OPOLA DO OPOLA” wezmą udział m.in.: Tulia, Kortez, Roksana Węgiel Lanberry czy Varius Manx. W drugiej części, podczas koncertu „Debiuty”, widzowie usłyszą zwycięskie, konkursowe piosenki m.in. w wykonaniu wokalistów popularnego programu „Szansa na Sukces. Opole 2019”.

15 czerwca, w sobotę Festiwal rozpocznie się od koncertu konkursu „Premier”. Zwycięzcę tego plebiscytu wyłoni jury oraz widzowie telewizyjnej „Jedynki” w głosowaniu SMS. Druga część koncertu „WALIZKI MOJE PEŁNE SNÓW…”, CZYLI PODRÓŻ POETY przeniesie widzów w świat piosenki literackiej i kabaretowej. Wśród Gwiazd zobaczymy m.in. Olgę Bończyk, Marka Kaliszuka, Macieja Miecznikowskiego, Katarzynę Dąbrowską oraz Łukasza Zagrobelnego. Zaśpiewają oni m. in. piosenki Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

„NIE PYTAJ O POLSKĘ #30LATWOLNOŚCI” to wyjątkowy niedzielny koncert, w którym wystąpią artyści urodzeni po 1989 roku. Będą to m.in. Michał Szpak, Margaret, Sarsa, Natalia Nykiel czy Dawid Kwiatkowski. Na scenie wystąpią gwiazdy polskiej piosenki, które zaśpiewają nagrane w ostatnim trzydziestoleciu przeboje, m.in.: De Mono, Kobranocka, Krzysztof Cugowski, Katarzyna Cerekwicka i Piotr Rubik.

The Dumplings, Basia Wrońska, Rebeka czy Tomek Lipiński to czołowi artyści poniedziałkowej SCENY ALTERNATYWNEJ TVP KULTURA. Motywem przewodnim koncertu 17 czerwca będzie 60. lat polskiego rocka. Młodsze pokolenie zaśpiewa najpopularniejsze rockowe utwory: od big-beatu lat sześćdziesiątych, przez rock progresywny lat 70., scenę punkową, liryczne oblicze lat dziewięćdziesiątych, po to, co w gitarowym graniu ostatnich lat najważniejsze. Artyści zaprezentują się także we własnym repertuarze.

W tym roku bilety na koncerty w piątek, sobotę i niedzielę będą dostępne w jednakowej cenie 80 PLN. Z kolei na poniedziałkowy koncert fani alternatywnego brzmienia będą mogli nabyć wejściówkę za 30 PLN. Najlepsze miejsca można rezerwować już od 10 maja od godziny 12.00. Dodatkowe informacje na temat 56. KFPP, harmonogram koncertów oraz miejsca dystrybucji biletów znajdują się na stronie www.bilety.tvp.pl. Więcej informacji o kolejnych gwiazdach, które wystąpią na 56. KFPP w Opolu już wkrótce.