• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Głosowanie widzów na „dziką kartę” oraz finał Konkursu Młody Tancerz Roku

14:11, 12.06.2019
Głosowanie widzów na „dziką kartę” oraz finał Konkursu Młody Tancerz Roku!!! pusty LEAD !!!

TVP Kultura zaprasza na wielki finał kolejnej edycji prestiżowego Konkursu Młody Tancerz Roku, współorganizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku widzowie i internauci głosują na „dziką kartę”.


Podziel się:  Więcej
4 i 11 czerwca na antenie TVP Kultura widzowie mogli oglądać zmagania półfinałowe 14 młodych tancerzy. Jury złożone z autorytetów w dziedzinie tańca, w składzie: prof. dr hab. Aleksandra Dziurosz (Instytut Muzyki i Tańca), wybitny choreograf Jacek Przybyłowicz oraz światowej sławy polski tancerz Wiesław Dudek wybrali najlepszych 6 uczestników, którzy zakwalifikowali się do finału.

Są to:
1. Gabriela Dąbek - OSB Bytom
2. Dominika Woszek - OSB Bytom
3. Kasper Górczak - OSB Łódź
4. Łukasz Bałoniak - OSB Warszawa
5. Nikola Dworecka - OSB Warszawa
6. Julia Ciesielska - OSB Gdańsk.

Nowością w tegorocznej edycji Konkursu jest czynny udział publiczności przed telewizorami – jeden z uczestników, który nie został zaklasyfikowany do finału przez Jurorów, będzie mógł do niego wejść dzięki głosom telewidzów i internautów. Głosowanie na tzw. „dziką kartę” będzie się odbywać w dniach 11-15 czerwca na stronie www.mlodytancerzroku.vod.tvp.pl, na której można również znaleźć obszerne relacje z półfinałów i zza kulis, zapoznać się z sylwetkami uczestników oraz poznać historię konkursu i zwycięzców poprzednich edycji. W finale, który będzie transmitowany w TVP Kultura i TVP2 25 czerwca o godz. 20:00, na scenie zatańczy łącznie 7 uczestników. Po zakończeniu występów zostanie ogłoszony werdykt Jury.
Od ponad 10 lat Młody Tancerz Roku jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem telewizyjnym, promującym młode talenty, uczniów szkół baletowych, dając im przestrzeń do zaistnienia w mediach. To także trampolina do dalszej kariery, angaży w uznanych zespołach baletowych i udziału w międzynarodowych konkursach. Tak stało się w przypadku Pauliny Bidzińskiej, która ze zdobytym w 2017 roku tytułem Młodego Tancerza Roku z sukcesem reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji dla Młodych Tancerzy.

Młody Tancerz Roku 2019 – finał: TVP Kultura i TVP2, na żywo 25 czerwca (wtorek), godz. 20.00