• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Weekend na antenach TVP

16:48, 12.08.2019
Weekend na antenach TVP!!! pusty LEAD !!!

Weekend na antenach publicznego nadawcy obfitował w wielkie wydarzenia sportowe i doskonałą rozrywkę. 2,9 mln kibiców obejrzało wczoraj w Jedynce ostatnią minutę zwycięskiego meczu Biało-Czerwonych ze Słowenią w rywalizacji o udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020. Transmisję z pierwszego dnia Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach, w momencie najwyższej oglądalności, widziało 3,2 mln widzów, a najliczniej oglądaną pozycją programową weekendu po raz kolejny był serial „Zniewolona”.


Podziel się:  Więcej
Według danych Nielsen Audience Measurement w miniony weekend widzowie najchętniej oglądali TVP. W piątek liderem dnia była Jedynka, a udziały anteny wyniosły 9,3%. W sobotę widzowie najczęściej wybierali Dwójkę (udz. 10%). W niedzielę, z udziałami 10,2%, zwyciężyła TVP1.

10 i 11 sierpnia Dwójka transmitowała wyjątkowe wydarzenie z udziałem polskich i światowych gwiazd. W kieleckim Amfiteatrze Kadzielnia, podczas II Festiwalu Muzyki Tanecznej, wystąpili m. in.: Limahl, Francesco Napoli, Jenny Berggen z Ace of Base, Shaun Baker, Danzel, Zenon Martyniuk, Boys, Claasic, Top Girls, Łozbuzy oraz Piękni i Młodzi. Pierwszego dnia Festiwalu, w rytm doskonałej muzyki, bawiło się przed telewizorami ponad 2,2 mln widzów, a w minucie najwyższej oglądalności, o godz. 21:53, relację z Kadzielni i występ Zenona Martyniuka zobaczyło 3,2 mln osób. Ogromnym zainteresowaniem widzów cieszył się także drugi dzień Festiwalu, podczas którego jubileusz 25-lecia obchodził Stachursky, a 35-lecie świętował zespół Bayer Full. Niedzielną transmisję obejrzało w Dwójce prawie 2 mln widzów, a w momencie najwyższej oglądalności, występ zespołu Weekend zobaczyło ponad 2,6 mln osób.

Od piątku kibice mogli oglądać na antenach TVP także turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020 w siatkówce mężczyzn. Sobotni mecz Polska-Francja zgromadził przed telewizorami średnio 1,3 mln widzów. W niedzielę Biało-Czerwoni zwyciężyli ze Słowenią, a transmisję z tego emocjonującego spotkania oglądało 2 mln kibiców w TVP1 i prawie 690 tysięcy na antenie TVP Sport. W momencie najwyższej oglądalności relację z Gdańska widziało ponad 2,8 mln widzów w Jedynce i 920 tys. na sportowej antenie publicznego nadawcy.

W piątek zakończył się 76. Tour de Pologne. Transmisję z ostatniego etapu wyścigu kolarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej oraz dekorację zwycięzców obejrzało w momencie najwyższej oglądalności 660 tys. widzów w TVP1 i ponad 620 tys. widzów na sportowej antenie publicznego nadawcy. Triumfatorem wyścigu okazał się 22-letni Rosjanin Paweł Siwakow z grupy INEOS, a Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zakończył wyścig na dziewiątej pozycji.

Historyczne zwycięstwo polskich lekkoatletów, którzy w niedzielę zostali Drużynowymi Mistrzami Europy, obejrzało w niedzielę w TVP1 prawie 1,2 mln widzów. Końcówkę sztafety 4x400m kobiet, w której po złoty medal pobiegły: Iza Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Justyna Święty-Ersetic obejrzało ponad 1,4 mln kibiców.

Najchętniej oglądaną pozycją weekendu po raz kolejny był serial Jedynki „Zniewolona”, który w niedzielę zobaczyło średnio prawie 3 mln osób, a udziały wyniosły 22,3%. W TOP10 pozycji programowych weekendu, poza transmisjami z II Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach i meczu Polska-Słowenia, znalazły się również: niedzielne „Wiadomości”, sobotni „Alarm!” oraz „Teleexpress”, „Koło Fortuny” i „Familiada” z 11 sierpnia.