• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiery Teatru Telewizji - sezon 2019/2020

13:36, 04.09.2019
Premiery Teatru Telewizji - sezon 2019/2020!!! pusty LEAD !!!

Warszawa, 4 września 2018 Premiery Teatru Telewizji - sezon 2019/2020 Teatr Telewizji Polskiej już jesienią zaprosi widzów w wyjątkową podróż teatralną. W telewizyjnej przestrzeni sztuki artyści zmierzą się z wieloma gatunkami: od komedii przez groteskę, komedię kryminalną, aż do tragedii. Teatr Telewizji postawi pytania o skomplikowane polskie losy, o człowieczeństwo przez pryzmat najwybitniejszych dzieł Szekspira, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Romana Brandstaettera, Platona, Kazimierza Brandysa i innych. Rok Herlinga-Grudzińskiego Teatr Telewizji uczci prapremierą ekranizacji „Innego świata” w reżyserii Igora Gorzkowskiego.

 
Kadr ze spektaklu „Imperium”

Podziel się:  Więcej
Widzów czeka wielki remake przeboju Teatru Telewizji wszechczasów: „Igraszek z diabłem” Jana Drdy; krakowska inscenizacja w reżyserii Artura Barona Więcka. W repertuarze znajdą się nowe interpretacje dzieł klasyki polskiej i światowej: Szekspir, Witkacy, Fredro w rękach mistrzów i reżyserów młodszego pokolenia, ale również utwory napisane specjalnie dla Teatru Telewizji; w tym rozpoczynający sezon spektakl „Imperium ” Wojciecha Tomczyka w reżyserii Roberta Talarczyka. Zagrają świetni polscy aktorzy, nie zabraknie wiele debiutów, również reżyserskich.

Teatr Telewizji przygotowuje premiery dla pasma poniedziałkowego w TVP1, wtorkowego TVP Kultura oraz spektakle Teatru dla Dzieci TVP ABC.

Opisy spektakli TTV w załączonym dokumencie.