• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Niedziela z… Joanną Trzepiecińską w TVP Kultura

10:30, 06.09.2019
Niedziela z… Joanną Trzepiecińską w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

Bohaterką najbliższej, premierowej „Niedzieli z…” będzie wszechstronna aktorka, jedna z najważniejszych i najpiękniejszych twarzy polskiego kina lat 90 - tych – Joanna Trzepiecińska. Wśród zaproszonych do studia gości, przyjaciele artystki m.in. - Jerzy Derfel, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Fogtt i Bogdan Hołownia.

 
Joanna Trzepiecińska

Podziel się:  Więcej
8 września TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek programu „Niedziela z…” poświęcony Joannie Trzepiecińskiej. Aktorka stworzyła wiele niezwykłych kreacji lirycznych, dramatycznych, komediowych i muzycznych. W czasie jednego z konkursów recytatorskich poznała Jana Englerta, który zainspirował ją do zdawania do szkoły teatralnej. W studiu TVP Kultura Agnieszka Szydłowska spotka się z aktorką i zaproszonymi przez nią artystami: aktorem – Zbigniewem Zamachowskim, kompozytorem i pianistą – Jerzym Derflem, pianistą jazzowym – Bogdanem Hołownią, malarzem – Andrzejem Fogttem i przyjaciółmi: aktorką Magdaleną Warzechą, Kingą Jankowską i Dariuszem Wasilewskim. Wspólnie porozmawiają m.in. o pasji do aktorstwa, równie silnej, co zamiłowanie do szycia, szerokim wachlarzu ról teatralnych i muzycznej stronie twórczości aktorki.

Po rozmowie w studiu widzowie TVP Kultura będą mogli obejrzeć film „Nad rzeką, której nie ma” w reżyserii Andrzeja Barańskiego, o godz.18:15, który w 1991 roku przyniósł aktorce nominację do prestiżowych Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Joanna Trzepiecińska (ur. 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim) – aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka. Zadebiutowała jako studentka III roku szkoły teatralnej w serialu TVP zatytułowanym „Rzeka kłamstwa” w reżyserii Jana Łomnickiego. Równocześnie zagrała na deskach Teatru Polskiego, wcielając się w rolę służącej w spektaklu „Bezimienne dzieło” Stanisława Ignacego Witkiewicza (w reż. Jana Englerta). Jest także aktorką śpiewającą, pokazującą jak bawić się dźwiękiem i ich interpretacją. Wykonuje utwory autorstwa niezrównanego tandemu Przybora i Wasowski, piosenki do słów Marii Czubaszek, Anny Borowej, Bronisława Broka, Jacka Dehnela oraz ballady z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

NIEDZIELA Z… TWÓRCZOŚCIĄ Joanny Trzepiecińskiej, TVP Kultura, 8 września godz. 17:15