• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w TVP Kultura

13:28, 25.09.2019
Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

29 września TVP Kultura zaprasza na koncert laureatów I edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Konkurs jest nową inicjatywą kulturalną, której celem jest popularyzacja polskiej muzyki na świecie oraz utrwalanie w świadomości odbiorców znaczenia zarówno twórczości Stanisława Moniuszki, jak i wielu wybitnych polskich kompozytorów XIX i XX wieku. Pierwsza edycja Konkursu odbędzie się w dwóch kategoriach – fortepian i zespoły kameralne, a podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane utwory pochodzące głównie z XIX i XX wieku, wybrane z twórczości 50 polskich kompozytorów.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie w dniach 21-26 września 2019 roku. Koncert laureatów odbędzie się 27 września, a widzowie TVP Kultura będą mogli obejrzeć go już w najbliższą niedzielę.

Organizatorem Konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorem wydarzenia jest Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Koncert laureatów Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w TVP Kultura, 29 września o godz. 14:30.