• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Marek Szkolnikowski wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego EBU

11:43, 10.10.2019
Marek Szkolnikowski wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego EBU!!! pusty LEAD !!!

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport został wybrany wiceprzewodniczącym Komitetu Sportowego Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Po raz pierwszy Polak będzie sprawował tak ważną funkcję. To duże wyróżnienie dla Telewizji Polskiej i docenienie jej polityki dotyczącej oferty sportowej.


Podziel się:  Więcej
EBU zrzesza wszystkich największych nadawców w Europie – niemieckie ZDF/ARD, brytyjskie BBC, włoskie RAI, hiszpańskie TVE czy France Televisions. Wśród 56 krajów członkowskich jest również Telewizja Polska. Komitet Sportowy kształtuje politykę pozyskiwania praw sportowych na bardzo konkurencyjnym rynku. W jego skład wchodzi 21 osób.

- To bardzo duże wyróżnienie. Nie tylko dla mnie, lecz także dla Telewizji Polskiej. TVP Sport został uznany jednym z najlepiej zarządzanych i najszybciej rozwijających się kanałów sportowy w Europie. Doceniono naszą ciężką pracę – komentuje Marek Szkolnikowski.

To sukces Telewizji Polskiej, która w ostatnich kilku latach jest bardzo aktywna na rynku praw sportowych. Warto przypomnieć, że TVP pozyskała prawa do mistrzostw świata 2022, EURO 2020 oraz do meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w eliminacjach do wielkich turniejów i Lidze Narodów. Telewizja Polska nabyła także sublicencję do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020, a także prawa do piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ekstraklasy. Ekspansja na rynku praw sportowych objęła również reprezentacje Polski w siatkówce, piłce ręcznej, koszykówce oraz hokeju na lodzie, a także boks olimpijski oraz imprezy mistrzowskie w kolarstwie, wioślarstwie i podnoszeniu ciężarów. TVP Sport pokazuje też zmagania kierowców Formuły 1.

Marek Szkolnikowski związany jest z Telewizją Polską od 2007 roku. To doświadczony menedżer i dziennikarz sportowy. Był sprawozdawcą wielu międzynarodowych wydarzeń. Biegle mówi po angielsku, niemiecku, włosku i rosyjsku. Od czerwca 2017 roku jest dyrektorem TVP Sport.