• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Wielki Test” z rekordową oglądalnością

15:28, 17.10.2019
„Wielki Test” z rekordową oglądalnością!!! pusty LEAD !!!

Ponad 800 tys. widzów wg NAM* oglądało wczorajszy „Wielki Test o Jagiellonach”. Był to najchętniej oglądany odcinek w tym sezonie. W finale zmierzyły się dwie drużyny, Katarzyna Czapla i Adam Bobik oraz Anna Gzyra i Robert Czebotar.

 
Finaliści „Wielkiego Testu o Jagiellonach”: Adam Bobik, Katarzyna Czapla, Anna Gzyra i Robert Czebotar. Foto: TVP/Natasza Młudzik

Podziel się:  Więcej
Rywalizacja była zacięta do samego końca, ale zwyciężyć mógł tylko jeden duet. Anna Gzyra i Robert Czebotar w finale programu „Wielki Test o Jagiellonach” pokonali Katarzynę Czaplę i Adama Bobika, aktorów grających w telenoweli historycznej „Korona Królów”. Nagrodę zwycięzcy przekazali na Fundację Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci.

W tym roku minęło 450 lat od podpisania Unii Lubelskiej, dzięki której powstało wspólne państwo Polaków i Litwinów. Rzeczpospolita Obojga Narodów funkcjonowała oficjalnie przez ponad dwa wieki. Co dziś wiemy i pamiętamy o dynastii, pod której rządami Rzeczpospolita przeżywała złoty wiek w gospodarce, nauce i kulturze, będąc też jednym z największych mocarstw świata? Goście w studiu udowodnili, że całkiem sporo!

Podczas rywalizacji nie zabrakło dworskich ciekawostek, niespodziewanych gości i zaskakujących inscenizacji – gośćmi specjalnymi byli m.in. królowie Władysław Jagiełło i Zygmunt August, a jednym z ekspertów piszących pytania został nadworny błazen Stańczyk.

„Wielki Test o Jagiellonach” poprowadzili Anna Popek i Przemysław Babiarz. Jak zwykle w studiu TVP na pytania odpowiadali w duetach popularni artyści, sportowcy i dziennikarze, a widzowie mogli rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub ściągając aplikację na smartfony.

* Nielsen Audience Measurement