• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Niedziela z… sensacją” w TVP Kultura

16:04, 17.10.2019
„Niedziela z… sensacją” w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

20 października o godz. 17:15 TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek „Niedzieli z…” poświęcony powieściom, filmom i serialom sensacyjnym. Po spotkaniu w studiu emisja spektaklu Teatru Telewizji „Mock” na podstawie prozy Marka Krajewskiego.

 
TVP Kultura

Podziel się:  Więcej
Za co kochamy kryminały? Czy powieści i seriale kryminalne odzwierciedlają nasze lęki? Jeżeli tak, to czego najbardziej się boimy? jak zmieniały się polskie kryminały na przestrzeni lat? 20 października TVP Kultura zaprasza na premierę programu „Niedziela z...sensacją”. Gościem specjalnym będzie Marek Krajewski, którego najnowsza książka „Golem" z serii o komisarzu Eberhardzie Mocku, właśnie się ukazała.

Pierwsza część programu będzie poświęcona kryminałom na ekranie. Marta Perchuć-Burzyńska porozmawia z aktorami: Małgorzatą Buczkowską, Katarzyną Herman i Pawłem Małaszyńskim, dramaturgiem i scenarzystą Wojciechem Tomczykiem oraz insp. Mariuszem Ciarką – Rzecznikiem Prasowym Komendanta Głównego Policji. W drugiej części programu ciekawa rozmowa z pisarzami, autorami powieści kryminalnych i thrillerów: Katarzyną Bondą, Katarzyną Puzyńską, Wojciechem Chmielarzem i Markiem Krajewskim.

TVP Kultura pokaże adaptację kultowej prozy Marka Krajewskiego - opowieść o początkach kariery bohatera słynnej serii kryminalnej detektywa Eberharda Mocka, czyli spektakl Teatru Telewizji „Mock” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

„Niedziela z… sensacją” premiera 20 października, o godz. 17:15 w TVP Kultura.