• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koprodukcja TVP „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w kinach

11:54, 18.10.2019
Koprodukcja TVP „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w kinach!!! pusty LEAD !!!

Od piątku, 18 października w kinach obsypany nagrodami film w reżyserii Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza". W tytułowej roli wystąpił Dawid Ogrodnik, któremu partnerują m.in.: Justyna Wasilewska, Piotr Adamczyk i Jowita Budnik.

 
Plakat

Podziel się:  Więcej
Koprodukcja TVP została uhonorowana Srebrnymi Lwami oraz zyskała uznanie widzów i krytyków na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – zdobyła najwięcej, bo aż sześć nagród w Konkursie Głównym oraz Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanej produkcji.

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” to filmowa biografia niewidomego muzyka, która przedstawia historię narodzin wielkiego talentu, niespodziewanych zbiegów okoliczności, poszukiwania szczęścia i miłości.

Obok Dawida Ogrodnika w filmie zobaczymy m.in.: Justynę Wasilewską, Piotra Adamczyka, Jacka Komana, Jowitę Budnik i Maję Komorowską. Nad oprawą muzyczną czuwał Leszek Możdżer, który odpowiadał za aranżacje znanych i popularnych utworów: „Take the A Train", „San Francisco", „Kasztany", „Cała jesteś w skowronkach".

Mieczysław Kosz był mistrzem jazzowych improwizacji. Choć pozostawił po sobie zaledwie jeden album, dla fanów polskiego jazzu jest legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu w Montreux, grał w paryskich klubach i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność.

Film Macieja Pieprzycy to nie tylko historia o muzycznym geniuszu, ale również niesamowita historia wielkiego sukcesu, przeplatanego życiowymi tragediami.